Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológus jegyzetel a...

Ha a pszichológus jegyzetel a beszélgetés közben, megkérhetem, hogy mondja el, miket írt le?

Figyelt kérdés
2020. nov. 29. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Megkérheted, de nem biztos hogy meg is mutatja, ugyanis az a kiértékelésedhez kell neki hogy a következő alkalomra kitalálja mit mondjon neked.
2020. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
nem, sőt pofátlanság lenne. (azért jegyzetel, hogy végén át tudja gondolni a zavaros ömlengésekből, hogy tud a páciensnek segíteni) Te sem szeretnéd, gondolom, ha tennéd a dolgodat, saját munkádat végeznéd, és a fejed fölött mindenbe beleszólnának, miközben dolgozol...
2020. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nyugodtan kérd el jogod van hozzá! Vagy kezd el te is jegyzetelni. 😂
2020. nov. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem bízol benne, menj máshoz. A munkájához szükséges jegyzeteket ha meg akarod nézni, az paranoia. Gondolom, attól félsz, h. valami "csúnyát" ír rólad. Ha viszont csak szimplán kíváncsi vagy, az indiszkréció és bunkóság. Emlékeztetőt ír magának, hogy tudja követni az események fonalát.
2020. nov. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Természetesen megkérheted, hogy mutassa meg, vagy mondja el miket ír le. A gyakorlatban ritkán fordul elő erre igény szerintem. A jegyzetelésnek praktikus oka van, nem tud annyi mindent megjegyezni következő alkalomra, hiszen sok kliense van, egyszerűe csak leírja miket mondasz. Esetleg beszélhetsz neki arról, hogy miért szeretnéd látni miket ír le, mitől félsz mi derülhet ki stb.
2020. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
én megkértem egyszer, és elviccelte. utolag nagyon örlök, neki, hogy nem láttam, visszavette volna fejlodesem
2020. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Persze, megkérdezheted. A dokumentációd a te TULAJDONOD, a terápia végén el tudod kérni, jogod van hozzá (csak ezt nem szokták hirdetni). A pszichológus személyes jegyzetei persze más tészta, de azt valószínűleg nem a terápia alatt irogatná, hanem miután már távoztál.

(Egy pszichológus hallgató)

2020. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Már írtam, hogy jogod van hozzá! Jól lepontoztak a tudatlan lények...
2020. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!