Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez a durva "zár"...

Mitől lehet ez a durva "zár" a beszélgetéseimben? Érdemes pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mondanom kell valamit, de nem tudom hangosan kimondani. Teljesen hétköznapi dolgokról van szó, amikor magamról kéne mesélnem, pl. felmerül egy film, amit láttam, de nem mondom a másiknak, hogy már láttam. Sőt, olyan is van, hogy úgy teszek, mintha nem láttam volna vagy nem is tudnám miről van szó. Vagy pl. történik velem valami vagy eltervezek valamit és nem tudom egyből elmesélni hanem kb. rá kell vennem magam, hogy a barátaimnak elmondjam. Olyan is van, hogy rákérdeznek valamire és én előre tudom, hogy nem érek rá, de nem mondom. Jön egy ilyen furcsa érzés, hogy csak azért se mondom, vagy csak később, mint kellett volna. Az egészben a legrosszabb, hogy utána iszonyatosan durván bűntudatom van, hogy ködösítek, nem azért csinálom, hogy másoknak ártsak, de az a vége sokszor. De mintha saját magamat akarnám büntetni. Ezek csak gyűlnek, a végén már aludni sem tudok, szinte remegek egész nap szét vagyok zuhanva. Ez lehet valami komolyabb zavar? Másnak ismerős ez a dolog?

2020. aug. 6. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
A szüleid kiskorodban nem tiltották meg, hogy beszélj? Nem csak akkor volt szabad megszólalnod otthon, ha kérdeztek?
2020. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Én is ilyen vagyok sajnos. Kicsi koromban az egyetlen feladatom az volt, hogy csöndben legyek, ne zavarjak senkit. Mindegy mit csinálok, de azt halkan tegyem. Idősebb koromban sosem adtak a véleményemre, és most 32 évesen is még ugyanitt tartunk, úgy kezel édesanyám, mintha 8 éves lennék. Szerintem van összefüggés.
2020. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nekem is szokott lenni,hogy tudom nem akarok menni valahova,de nem mondom meg azonnal,hanem később mondom le. Olyan is,hogy valaki mesél valamiről pl film én ismerem de nem szólok. De ezek nálam akkor vannak ha nincs kedvem bele menni egy témába vagy sokat beszélni.

Ezekkel nincs baj,a gond az a szorongás amit okoz és a remegés stb. Beszélj egy pszichológussal. Nem mondanám komolynak de menj el egy szakemberhez átbeszélni, jobban leszel utána.

2020. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tiltották meg, hogy beszéljek viszont elég kötözködősek és féltenek is, mert én vagyok a legkisebb a családban (22 vagyok), ez a tipikus dolog, hogy a kicsivel többet kell törődni. Gyerekkoromban sok mindent rámerőltettek, pl. szakköröket, sportokat, nem dönhettem el, hogy akarok e menni, mert "jót tesz és fejlődök tőle" meg egy gyerek ne döntsön, hanem a szülei, ők jobban tudják..
2020. aug. 6. 13:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan menj el. Biztosan segíteni fog. Ebben vagy másban is.
2020. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Elnyomtak téged otthon, ezért tudat alatt még mindig elnyomod magad a társas kapcsolataidban, mert berögzült az agyadban, hogy "hol a helyed".

Pont ebben a helyzetben vagyok, én vagyok a "kicsi" a családban s mindig így kezeltek, cserébe egy szorongós valaki lettem.

Szakember nem árthat, érdemes lenne a végére járnod ennek.

2020. aug. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, hasonló vagyok, most kezdtem a terápiát. A legnagyobb hazugság, hogyha próbálod magaddal elhitetni, hogy hipp-hopp rendbe jössz majd, ha akarod. Akarni kell, és mellé eljárni terápiára. Nekem úgy tűnik, hogy bizonytalan, a szüleidtől függő gyerek voltál (akaratlanul, hiszen ezt ők irányították..), akinek nem adtak lehetőséget arra, hogy személyiséget építsen magának. Most pedig nem bízol magadban, és valószínűleg még másokban sem. A terápia segíteni fog!
2020. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Változott azóta valami?
2022. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!