Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segített már valakin pszicholó...

Segített már valakin pszichológus/pszichiáter?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Még soha senkin. Javaslom inkább az agykontrolt.
2020. nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter nem, inkább majdnem megnyomorított egy gyógyszer függőséggel, pszichológusnál meg még nem voltam.
2020. nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Pszichiáter = gyógyszer. Nem megoldás. Akármennyire is belekesül az ember előtte hogy majd bevesz valamit és jó lesz. Nem. Nem lesz.


Pszichológus pedig csak hallgat mondjad, bólogat és próbál megérteni menj minnél többször alkalmanként min 10 ezerért 50 percet.

Előtte elmondja mit csinálsz hogy csinálj de a való életben elég nehéz alkalmazni.


Mindenki rájön egy idő után mikor ezeken túl van, hogy csak saját magán segíthet az ember ha akar.


(de azért egy jó pszichológus nem rossz, ha van rá keret)

2020. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

#3!

Ezért nem egyszerű pszichológushoz kell menni, hanem kiképzett, mélylélektani módszerekkel kezelő (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) terapeutához.

2020. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4# Voltam agyonképzett pszichológusnál, aki 20 ezért játszotta az üres vásznat...sz@rt nem ér egyik se. Maximum a nyomorodon gazdagodnak.
2020. nov. 29. 20:59
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Mentális betegen, akinek beteg az az elméje, ugyan hogy segíthetne holmi beszélgetés?? Ez olyan, mintha a törött lábadat csak megsimogatná az orvos. Mi, mentális betegek halálra vagyunk ítélve. Inkább lennék cukorbeteg, arra legalább van orvosság.
2020. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, végleges megoldást nem kaptam tőle.


Amikor azonban hozzá jártam, 2 évig szignifikánsan jobb volt az állapotom. Kb. 1 éve hagytam abba a terápiát, kb. mostanra sikerült teljesen lenulláznom a mentális állapotomat, szóval újra fel fogom őt keresni.


TB alapon rendel egyébként.

2020. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített picit, hogy itt az oldalon beszéltem más mentális beteg emberekkel. Igaz a problémám nem múlt el teljesen, de javult. Úgy érzem, ök jól megtudnak érteni és akinek javult az tudta, hogy mit tudnék tenni. Pszichológussal nekem csak annyi a bajom, hogy valószínűleg nem két alkalom lenne és hát nincs rá pénzem. Már nagyon régen voltam. Nem volt rossz, de úgy érzem nekem az oldal jobban segített.
2020. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én adhd-s vagyok és nekem fontos segítség volt a gyógyszer is egy ponton, bár én is azt gondolom, hogy ezek a szerek nem ártatlanok, mert van mellékhatásuk, de néha az kisebb, mint ha nem szedné az ember.


Meg a csoport foglalkozás is segített nekem.


De van egy plafon amit el tudnak érni.


Viszont mégis csak nekik van a legtöbb tapasztalatuk ezekről a dolgokról. Mivel olvastak ezekről sokat, meg beszéltek sok beteggel, ezért van infojuk, hogy mi az ami kimozdíthat.


A gáz a pénz része szerintem is NAGYON. Mert egy metális gonddal küszködő valaki eleve jó eséllyel sokkal rosszabb anyagi helyzetben van, mint egy átlag ember, pláne sokkal rosszabba mint a doktor. És akkor ez egy elég nem szép helyzet, hogy ez a nyomorult adja oda a pénzét a sokkal jobb helyzetben lévő másiknak. Az a gáz, hogy az állam nincs jelen itt sokkal jobban.

2020. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én eddig 3 pszichológusnál jártam az elmúlt 2 évben.


Első az a tipikus "leszarom amit mondasz de meghallgatlak, aha igen, jaja", sokszor kínos csend, stb. Borzasztó és egyben kellemetlen volt.


Második jó volt, segített,de nem éreztem igazán közvetlennek,nem tudtam elengedni magam teljesen,kicsit fájt ahogy néha odamondta a dolgokat.


Harmadik, akihez jelenleg is járok és imádok is hozzá járni. Nagyon sokat segített, megerősített, nagy változáson (személyiségfejlődésen) mentem keresztül az elmúlt hónapokban az ő segítségével.

2020. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!