Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek segített pszichológus,...

Kinek segített pszichológus, pszichiáter megoldani a problémáit? Úgy, hogy már nem jár hozzá, és teljes életet tud élni azóta.

Figyelt kérdés

2016. szept. 15. 09:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
A pszichiáter érdemben nem segít, kérdez tőled egy-kettőt, majd felír egy rakat gyógyszert.. A pszichológusommal való beszélgetések jóval többet segítettek a problémámon de nem oldódott meg így sem az, szóval azért ne várjunk egyiktől se csodát, meg hát függ a dolog attól, hogy milyen fajta és milyen nagy problémáról beszélünk.
2016. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

A pszichiáter az első 5 alkalommal teszteket töltetett és kérdezett, 9000/alkalom, aztán elkezdett kísérletezni rajtam gyógyszerekkel. A 4. zombigyógyszer után otthagytam az egészet, de addig kifizettem már egy rakás pénzt.

A pszichológus nálam nem segít, mert hiába mondja nekem hogy mit kellene tennem vagy éreznem, a berögzült dolgaimat az nem tudta megváltoztatni.

A párom többet segített nekem, mint a kettő együttvéve. Nem lehet komolyan venni olyan embereket, akiknek komoly anyagi érdekük van a betegségedben. Óriási üzletág mindkettő.

2016. szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pszichiáterem segített.

Iszonyúan gyógyszer ellenes, csak a legvégső esetben ad. Nekem kb 3 hónapig kellett szednem, miután 1,5 éve jártam hozzá.

A pszichológusokkal nagyon befürödtem előtte, az egyik többet rontott az állapotomon, mint a másik.

Kb. 8 hónapja élek orvos nélkül teljes életet, pedig azóta ért egy-két nagyobb megrázkódtatás, de már tudom kezelni.

2016. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekem is azonosak a tapasztalataim,mint a 2-es válaszadónak.


3-as,ki a te orvosod? Csak mert a pszichiáterek elsősorban gyógyszereléssel "tudnak" segíteni,ez a specialitásuk egy pszichológussal szemben. Általában,és sajnos.

2016. szept. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az válaszokat, azért jó olyat olvasni, hogy valakinek segített, mert én is rosszul jártam. Az állapotom csak időszakosan lett jobb és persze én rajtam is kisérleteztek rengeteg gyógyszerrel, egyik sem vált be sőt volt, hogy már azon gondolkodtam, hogy kinyírom magam... Hála Istennek volt annyi eszem, hogy abbahagytam, másnapra elillant a feszültségem. Mindezt persze jó sok pénzért úgy 2 évig csináltam, belefáradtam állandóan a múltat analizáljuk ennek nem látom semmi értelmét. Konkrétan megkérdeztem az orvostól meddig kell ide járnom, kitért a válasz elöl, csak annyit mondott, hogy van betege, aki 9 éve jár hozzá... Hát bsszus, akkor ezzel telik el az életem, az orvosnak nem érdeke, hogy én jobban legyek. Ez nagyon bánt, hogy játszanak az emberek életével.
2016. szept. 15. 11:40
 6/19 A kérdező kommentje:
De most tényleg, mi van, ha valaki öngyilkos lesz egy gyógyszertől ? Semmi az orvos le van védve, mert a páciensnek van millió baja...bolond.. a gyógyszergyár is levédett, mert a mellékelt tájékoztatóban benne van. Nagyon ki van ez találva! Itt nincs orvosi műhiba, meg per ... Azt csinálnak, amit akarnak!
2016. szept. 15. 11:57
 7/19 anonim ***** válasza:

A legtöbb triciklusos antidepresszáns tájékoztatójában le van írva, hogy az első 1-2 héten fokozódhat az öngyilkossági hajlam. Tanulságos.

Nem tudom, hogy tud valaki létezni ilyen szerek mellett? Tizenórákat tudtam aludni, szédelegtem az utcán mint a részeg, még jobban szorongtam attól hogy hogyan is nézhetek ki kívülről, mint előtte. Amelyik nem ezt csinálta, annál nem éreztem semmit.

Komolyan működik valakinél?

2016. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem sok gyógyulást olvastam... Ez végképp elszomorító!
2016. szept. 15. 16:56
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnos én is csak negatívan tudok hozzászólni, tudom hogy a kérdésed alapvetően a pozitív tapasztalatokra irányul, de úgy érzem jobb ha te és bárki aki olvassa tud róla...

az antidepresszánsok nem igazán hatnak... én csak az első 2-3 hétben éreztem hogy babrál valamit az agyamnál, de olyan volt mintha drogoznék... 5-8 órán keresztül viszonylag jókedvem lett, néha még a semmin is vigyorogtam, aztán bumm jött a fordulat és 2 órás sírógörcs meg világvége hangulat, pánik. Aztán 1 hónap múlva már olyan volt mintha semmit se szednék. Kaptam mellé másik bogyót hangulatingadozásra, 1 hétig megint jobb kedvem lett, aztán ismét semleges/negatív. Az étvagyamat viszont úgy megnövelte hogy zabálni tudtam volna egész nap, fel is jött 5kg. Úgyhogy abbahagytam, nekem ez nem hiányzik. Kísérleteztek közben rajtam másféle bogyókkal, egyiktől brutálisan lezsibbadtak a végtagjaim, a karjaimat alig bírtam felemelni hogy megmossam a hajam, a másiktól olyan egyensúlyzavarom lett hogy 3szor mentem neki a falnak mire kiértem a wc-hez. Ennyit a hangulatjavítókról. Pszichológusnak nem látom semmi értelmét, egyrészt mert nem szeretem bárkinek ecsetelni a személyes problémáimat, másik attól hogy elmondom úgyse lesz jobb, és akkor még fizessek hogy meghallgasson? Hülyeség. Másrészt látom az ő szemszögéből a dolgot, bemegy hozzá napi kb 5-10 ember, mind elnyavajogja a kínjait, ő meg bezsebeli a pénzt és várja hogy vége legyen.

2016. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
De tényleg, akkor minek járunk hozzájuk? Én is járok fél éve pszichológushoz, pszichiáterhez, már jóval kevesebb gyógyszert szedek, azt hittem javulok, de a föntieket olvasva inkább kételkedek.
2016. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!