Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt már pszichológusnál/p...

Aki volt már pszichológusnál/pszichiáternél depresszió miatt segített?

Figyelt kérdés

2016. okt. 15. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Pszichológusnál még nem jártam, pszichiáternél már igen. Az utóbbi telenyomott gyógyszerrel, amitől még rosszabbul lettem. Eldobtam a fenébe az összes gyógyszert, mozogtam, elfoglaltam magam és depressziómat is elfújták.


Persze egy pszichológus biztos sokat tud segíteni, terápiákra és egyéb nem gyógyszeres kezelésre gondolok.

2016. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Attól, hogy mozogtál és elfogadtad magad már is szebbnek láttál mindent?
2016. okt. 15. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik sem segített, a gyógyszerek sem... semmi.

Csak akkor éreztem jobban magam, mikor volt célom és a megvalósításán dolgoztam. Persze durvább depresszióban az ember nem kíván már semmit elérni... mozogni sincs kedvem sem erőm.

2016. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Nekem elég lassan, évek alatt alakult ki, részben a munkahely miatt, részben magánéleti dolgok miatt. Komolyabban gyógyszert soha sem szedtem, néha amikor éreztem egy kis Frontint, de még azt a mennyiséget sem szedtem be, amit az orvos felírt. Belassultam, kába lettem tőle, és irgalmatlan módon elkezdtem szorongani. Már sokkal rosszabb volt, mikor beszedtem. Ekkor még nem is gondoltam, hogy ez a szemét depressziót okoz. Kedvem sem volt eljárni sehova, rettegtem az utcán emberek között, remegett kezem, lábam. Visszamentem a dokihoz, hogy csak nem vagyok jól( ez nagy megpróbáltatás volt), ekkor bepróbálkozott az antidepresszánssal, ezt két hétig bírtam, a Frontin ment mellette mint a Tic-Tac, és éreztem, hogy megölnek a gyógyszerek. Egyik nap felkeltem, és eldöntöttem, hogy abbahagyok minden gyógyszert és lesz@rom, hogy felezgetni meg negyedelni meg mit tudom én mit kell csinálni. Az első két nap szörnyű volt, de éreztem, hogy kezd visszajönni az erőm és eltűnik a búra, szépen lassan napról, napra tisztult ki az elmém.


Ezután(és ez most nem vicc), kőkemény munkával újratanultam mindent( emberek közé menni, utazni, boltba járni, intézni a dolgaimat). Szóval elég kemény volt.


Gyógyszerek helyett, nagyon bevált a galagonya tea reggel, minőségi multivitamin, omega3 kapszula, este citromfű tea, és persze az elengedhetetlen Ca,Mg kombó.


És annyit vagyok kint a szabadban, amennyit csak tudok, még ha nagyon nehéz is...nagyon mélyen benne voltam én is és soha nem akarok visszakerülni...lehet, hogy örök küzdés lesz, de én nem adom fel :) És Te sem.


...Az áterre nagyon vigyázz, mert pillanatok alatt legyógyszereznek és kapsz még egy rakat problémát a depressziód mellé.


Természetesen nem azt akarom mondani, hogy ne menj orvoshoz. Van az az állapot, amikor már kell, de óvatosan.. Jobbulást kívánok :)


Esetleg beírhatod, hogy mi volt a dokinál.. :)

2016. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindkettővel van tapasztalatom. Pszichiáter minimális és átmeneti javulást ért el, a pszichológus segített érdemben. (Olyan állapotban, mikor már csak vegetáltam.)
2016. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom elképzelni, hogy egy ember megtudná velem értetni, hogy van értelme, hogy vagyok vagy, hogy egyszer boldog leszek és érdekelni fog valami
2016. okt. 16. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!