Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánik betegség lehet? Vagy...

Ez pánik betegség lehet? Vagy túl stresszelek mindent ?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, férjnél vagy egy 3 éves kisfiúnk. Már a terhességem alatt is elkezdtem túl gondolni mindent, kb minden héten a sürgősségi ambulancián voltunk , mert féltem, hogy el vetélek stb, de igazából elég nehez terhességem volt sok volt a gond. Ezután ugye meg született a baba, és sírt sokat, nem tudtam mi baja , enis sírtam, elment a tejem. És ez így van azóta. Ha valami baja van, legyen az egy kis meg fazas , mert rosszul vagyok , felek valami baja lesz, be vagyok pánikolva. Ha férjem nincs itthon( ő csak hétvégén van itthon ) akkor úgy érzem még rosszabb. Panikolok mindenen, felek, bele gondoltok dolgokba, holott nem szokott nagy baj lenni. Sokat sírok. Föl megy a vérnyomásom, úgy érzem rosszul leszek. Gondolkodtam , hogy elmegyek egy pszichiáterhez.
2020. nov. 30. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy erős szorongás. Jó lenne tudni, hogy mi táplálja a dolgot


Fontos lenne egyrészt pszichiáterhez fordulni, hogy adjon valami gyógyszert, mert ezzel így (és kérlek ezen ne töprengj magadban sokat, csak fogadd el, amit mondok, és egyszerűen próbálj meg lazítani), de ez így ebben a formában rendkívül káros a gyereknek. A gyerekek egyrészt megérzik az ilyesmit, és nem lesz nekik jó, ha azt látják, hogy anya fél. Másrészt a megoldatlan szorongásod később "átadod" neki, és valamilyen formában ő is sérült lesz később.


Muszáj vagy minél hamarabb profi segítséget kérni. Egyébként sok ilyen van, semmi nagy baj nincs veled, ne aggódj! Idejében kérhetsz segítséget, nagyon sok szülő nem teszi meg, és az eredmény az, hogy a 20on éves fiú mindenféle mentális problémával küzd. Ne légy ilyen! Keress egy pszichiátert, aki segít rajtad azonnal + egy terapeutát, aki rájön mi a motivációja ennek az egésznek, és segít is megoldani!


Csak bátran! Sok szerencsét!

2020. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szülés után nem csak depresszió, hanem szorongás is felléphet. Kérj segítséget, menjél el egy pszichológushoz. Minden rendben lesz. Maga a terhesség és egy gyerek nagyon nagy változás, persze, hogy sok anyuka ki van idegelve. Édesanyám hasonlóan volt, szóval tudom milyen nehéz.

Ha mégis pszichiáter dolga, akkor azt a pszichológus hamar látja és a megfelelő szakemberhez továbbküld.

Kitartást, tudd, hogy minden rendben lesz és sok sikert kívánok mindenhez!

2020. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kettes voltam, azt kifelejtettem, hogy én ugyan nem szültem, viszont nekem nagyon hasonlít a hipochondriámra. Sajnos nagyon sok dologtól félek, ami az egészségemet befolyásolja vsgy befolyásolhatja. Januárra már van is időpontom egy speciel szorongásos tüneteken segítő pszichológushoz. Tényleg ne aggódj, ezen sokan átesnek és ettől nincs veled nagy baj. Kérj segítséget és minden megoldódik!
2020. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!