Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy előzzem meg, hogy öngyilk...

Hogy előzzem meg, hogy öngyilkos legyek?

Figyelt kérdés
Sosem voltam hajlamos arra, hogy öngyilkossággal kísérletezgessek, sőt sose értettem miért végez magával valaki, viszont az utóbbi pár hónapban elkezdett fokozatosan romlani a mentális állapotom. Az elején csak ilyen pár pillanatig megfordult a fejemben és már el is vetettem, hogy hülyeség, de ahogy mondtam egyre rosszabb lett ahogy telt az idő. Nem hiszem azt hogy mondjuk 2 hét múlva már megölném magam mert annyira még mindig nem állok közel hozzá. Viszont egyre gyakrabban egyre hosszabban és egyre rosszabbul érzem magam, mondhatni ilyen időszakaim vannak és már inkább a depresszív időszakaim veszik ki a napom nagyját. Már gyakran fantáziálok arról, hogy megölöm magam, már nem tűnik hülyeségnek. Őszintén szólva szégyellem magam, emiatt nem beszéltem meg senkivel aki közel áll hozzám, próbálom magam normálisnak mutatni kifele és igazából sikerül is, viszont gyakran sírva alszok el. Nem megölni akarom magam hanem nem akarom az életem folytatni, olyan jó lenne ha újra tudnám kezdeni az életem és akkor nem lenne egy romhalmaz, de ezt így nem akarom folytatni. Ezt szeretném valakivel megbeszélni, de ebben a segélyhívóban nem látok sok esélyt. Esetleg van valaki aki ezen végigment és lenne valami tanácsa? 20F

2020. dec. 1. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus.
2020. dec. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Lenne (szintén 20F)

Fogadd el, hogy az élet nehéz. Mivel mi mentálisan gyengébbek (depresszió) vagyunk, nehezebbnek is fogjuk fel. Viszont küzdeni kell, célokat kitalálni és azokért élni. 20 évesen nem gondolom, hogy mindent megtettünk azért hogy normális életünk legyen, és még is kibaszik velünk. Az öngyilkosság gondolatát folyton azzal űztem el, hogy belegondoltam hogy anyám belebetegedne, és sok ember aki gonosz volt/kib*szott velem korábban felelősnek érezné magát a halálomért, én meg nem akarom hogy más szenvedjen. Meg nagyon sokba kerül egy temetés ha belegondolsz, most nem ér annyit egy 20 éves élete. Filozofálhatunk az élet értelméről privátban ha gondolod, de egyelőre ennyit tudok tanácsolni.

2020. dec. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Szivessen segitek, lègyszives ird meg mi válltotta ki ezt az állapotot!
2020. dec. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Angel3000 ***** válasza:
Privatban!
2020. dec. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!