Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túltenné magát rajta?

Túltenné magát rajta?

Figyelt kérdés

Szakítottunk a barátommal, ő volt az egyetlen értelme az életemnek és nélküle nem akarok élni. Előtte is sokszor gondolkoztam öngyilkosságon, aztán jött ő és mellette végre igazán boldog lehettem, de most vége. Talán egy kevés esély van még rá, hogy újra kezdjük, de nem tudom...

Ő nem tud a depresszív hajlamaimról.

Nagyon szeretném megtenni, de félek, hogy örök bűntudatot okoznék neki, ez az egyetlen ami megakadályoz, de ezt pedig nem bírom tovább, főleg nélküle...

Bunkó válaszokra nem vagyok kiváncsi, nem segítenek.



2020. nov. 29. 11:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusnál voltál? Talán segítene túllendíteni azon a hiten, hogy az életednek nincs (más) értelme.
2020. nov. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Voltam már többnél is, pszichiáternél is, gyógyszereket is szedtem de semmi sem segít. Ő volt az egyetlen aki mellett valaha is boldog voltam.
2020. nov. 29. 11:31
 3/20 anonim ***** válasza:
" Ő volt az egyetlen aki mellett valaha boldog is voltam" EDDIG! Más emberrel is lehet boldognak lenni, csak nem tudod, mert nem próbáltad. A depresszió nem olyan dolog amivel együtt kell élni, kezelhető, és el is tud múlni. Amúgy meg nem valami nemes dolog egy vagy több embernek fájdalmat okozni, azért, hogy neked ne kelljen küzdeni. Nem tudhatod, lehet, hogy a barátod beleroppanna a halálodba. A szüleidről nem is beszélve. Szóval szedd össze magad, és kérj orvosi segítséget.
2020. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Pont ettől félek, hogy ő beleroppanna a halálomba...

Nem ő volt az első szerelmem, több ember is volt már az életembe de soha senkinél nem éreztem ezt az érzést, de sajnos tudom hogy haragszik rám és nem tudom lenne e esély még ránk

És nem tudom mi segítene, több pszichológus se tudott, barátok, család se...

2020. nov. 29. 13:26
 5/20 anonim ***** válasza:
Miért szakítottatok?
2020. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ne tedd. Olcsó módja a bosszúállásnak és te ezt nem akarod.

Az én öcsém megölte magát, amikor a kiszemeltje összejött az egyik haverjával. Nem bírta ki a szerelmük, szétrobbantak örökre.

Ha valakit szeretünk, elengedjük és nem terheljük rá a mi szenvedésünket.

2020. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Annak aki kérdezte, hogy miért szakítottunk, hosszú sztori igazából, de sokat bántottuk egymást és benne nagy a harag ezért nem szeretné újrakezdeni.
2020. nov. 29. 17:12
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem bosszút állni akarok rajta, ha így lenne nem aggasztana az, hogy hogy érezné magát ha megtenném. Szimplán nélküle nincs értelme az életemnek.
2020. nov. 29. 17:13
 9/20 anonim ***** válasza:
Elötte is volt értelme az életednek! Amúgy meg az egymás bántása, mióta szerelem? Aki szeret az nem bánt!
2020. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Bántást arra értettem, hogy veszekedtünk, meg se próbáltuk megérteni a másikat stb...
2020. nov. 29. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!