Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján keressek hipnotizőr...

Mi alapján keressek hipnotizőr-terapeutát? Hogy találjam meg azt, aki leginkább illik az én problémáimhoz, és ár-érték arányban megfelelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves vagyok, és a gátlások, depresszió, munkamánia, feldolgozatlan traumák és szexuális elfojtások a fő problémáim. Szeretném kipróbálni ezek kezelése érdekében a hipnoterápiát, de nem tudom, mi alapján válasszak/keressek szakembert, hiszen sokan foglalkoznak ilyenekkel, különböző ár-érték arányban, úgyhogy szükségem lenne egy kis eligazításra.


Mivel nem egy olcsó buli az egész, de mindenképpen lépni és változtatni akarok, nem szeretnék mindenkit végigjárni, hogy aztán kiderüljön, hogy ez meg az se jó. Hogyan keressek, milyen tényezőket vegyek figyelembe?


Nagyon örülnék a segítségnek, mert tényleg változtatni akarok.


Előre is köszi. ;)



2020. nov. 26. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Én csak innen választanék: [link]

És hipnózisra nem mindenki kepes, van erre felmérő alkalom, én ehhez ragaszkodnék, tehát (ha alkalmas vagy) több alkalommal kalkulálj.

2020. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ÉS mi a véleményetek pl. erről az oldalról:


[link]

2020. nov. 26. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Kuruzslókhoz nem mennék, annál fontosabb a mentális egészségem. Egy hipnoterapeuta minimum 14 évig tanul az elméről, szervezett keretek között, egy ilyen kuruzsló ki tudja honnan szedi a tudását.
2020. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak ajánlás után válassz, ne egy akármilyen oldalról.
2020. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, csak nem igazán van olyan ismerősöm, aki ilyenekkel, mint én ment volna. Ezért csak tőletek tudok ajánlást szerezni. Komárom-Esztergom megyei vagyok, de Budapest is megfelel.
2020. nov. 26. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
2020. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A végzettségeiknél mit figyeljek, hogy mindenképp meglegyen?
2020. nov. 30. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Az általad linkelt honlapon az úr arról ír, hogy "versenytársak próbálják ellehetetleníteni a "hipnoterapeuta" fogalom használatát". A versenytársak alatt a pszichológusokat érti, tekintve, hogy elég sokan kihasználják a gazdag magyar szókészletet és mindenki terápiát akar folytatni ilyen olyan tanfolyam elvégzése után. Erről tavaly született valami kis döntés, ő erre igyekszik hivatkozni, gondolom valami jogi kiskapuval védi le magát. Na, hát ilyenhez ne menj. Mint írtam, kuruzsló és veszélyes.

Pszichológust keress, onnantól eléggé szűkül a végzettsége, mert klasszikus értelemben vett hipnoterápiát, csak az folytathat, aki túl van a klinikumon és az erre épülő hipnoterapeuta képzésen. Emellett az orvosok rendelkeznek joker kártyával, egy belgyógyász is simán mehet pszichoterapeuta képzésre, holott ő, (bár sokat tud az emberi testről) az elméről túl sok órát nem hallgatott végig.

Az ajánlások meg vagy bejönnek, vagy nem, az a lényeg, hogy te tudj együtt működni a terapeutával. Válassz egy képzésében kompetens személyt, aki szimpatikus, és próbáld meg. Ha nem jön be, nem tudsz megbízni benne, válts 2 alkalom után, ne várj vele.

2020. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!