Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus tényleg elhiszi?

Egy nárcisztikus tényleg elhiszi?

Figyelt kérdés
Vannak magas pozícióban lévő nárcisztikusok, és ők valóban elhisznek minden hízelgést, ajnározást? Arra egy pillanatig nem gondolnak, hogy az emberek nem a személyiségüket kedvelik, hanem a pozíciójuk miatt érdekből hízelegnek neki az emberek?
2020. dec. 1. 09:02
1 2
 1/14 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! A Nárcisztikusban egyszerre van jelen az ônhittsèg, hiúság, ônzès! A nárcizmus az amikor valaki túlzottan ônmagát helyezi elôtèrbe másokkal szemben, egyszóval ônimádó! Valószinû, hogy elhiszi a hizelgèst!
2020. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen ezek jellemzőek rájuk. De ennyire nincs önkritikájuk? Pl azt mondja valaki egy barna szemű nárcisztikusnak, hogy de szép kékek a szemei, azt is elhiszi? No meg amikor éreztetik hogyha szóba állnak valakivel, hogy a másik hozzájuk képest sehol sincs. Ezek az emberek belül nem inkább kisebbségi komplexusosok, és azon erőlködnek hogy megmutassák a vilagnak, márpedig ők mennyire kiválóak?
2020. dec. 1. 09:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A nárcisztikus el is várják, hogy állandóan ajnározzák és dicsérjék őket. Ebből kifolyólag ők elhiszik ezt, de különösen az olyanokat, mint például "vannak barátaim, akik azt mondják, hogy az országban nem láttak még nálam jobb problémamegoldó embert". Egy nárcisztikus kollégám a szememre is vetette: én soha nem dicsérem meg őt, miközben ő mennyiszer engem (akkor elhittem, ma már látom, hogy ez sem volt igaz). Az a lány, aki ezzel a fickóval összejött, nekem ezt úgy fogalmazta meg, hogy az elismerés a szeretetnyelve. Azért kicsit más a kettő, mármint az elismerés mint szeretetnyelv és az, hogy állandóan ezt várjuk, és ezzel bántjuk meg a másikat.
2020. dec. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én azt vettem észre, minél jobban ajnározva, elismerve vannak, annál inkább érdektelenek lesznek az őket dícsérők felé. Konkrétan semmibe veszik őket.
2020. dec. 1. 11:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Oh, nem, ha ajnarozod oket, meg jobban akarnak teged. En 12 evig dicsertem, utana telt be a pohar nalam az erzelmi zsarolasa miatt (a csenddel veres mestere volt. Amit meg is magyarazott: "en megmondtam, hogy nem szolok hozzad, ha megteszed azt, amit kertem, hogy ne tegyel meg. En csak betartom a szavam.")

Nalunk akkor fordult mindig minden rosszra, amikor nem nyaltam ki a feneket, amikor sajat velemenyem volt, es amikor az o munkajarol mondtam negativ velemenyt. Egyszoval amikor nem dicsertem, amikor nem ismertem el, hogy milyen zsenialis munkat csinalt.

Mesterien keltett buntudatot is, es szemrebbenes nelkul tudott hazudni, de ez mar masik tema :)

2020. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ismerem ezt a helyzetet. De mi van akkor ha pont azokkal lesz lekezelő, érdektelen, akik hízelegnek neki, dicsérik, a kedvében járnak?
2020. dec. 1. 19:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Csak a sajat esetemet irom le, nem tudom, hogy mennyire altalanos. A kollegam minden dicseretet es elismerest szivesen fogadott, eszre sem vette, ha esetleg nem volt oszinte. Vagyis de, neha igen, akkor szerinte irigyek voltak ra az emberek.

Visszagondolva arra, hogy kivel volt lekezelo: azokkal, akik nem jelentettek neki hasznot, akik csak atlagosak voltak, nem tuntek ki a szepsegukkel/eszukkel. En is csak az eszem miatt kellett nekem, es amikor mar nem dicsertem a vegen, velem is lekezelo lett. De talan annal a kolleganonel volt a leglatvanyosabb, aki kiallt mellettem ebben az idoszakban. Ot is hirtelen leertekelte, mar nem kellett neki ilyen ember, pedig korabban agyondicserte.

Egyszer voltam a szulinapi bulijan. Addig beszelt velem egesz este, amig megkapta a szulinapi ajandekat, es utana nem szolt hozzam. Mar nem voltam akkor erdekes neki. (Nem hiaba gondoltam akkor, hogy rossz ember vagyok.) a buli utan azonnal irt egy emailt, amiben megkerdezte: milyen volt a buli? Azonnal vagyta a dicseretet, mikozben allitolag a facebookon mar millioan irtak, hogy szuper volt (nem vagyok facebookon). De kellett neki meg egy dicseret :D

Szoval a tapasztalatom szerint azzal lekezelo, aki egyaltalan nem szamit neki. Errol eszembe jutott meg egy vitank: akkor velem volt lekezelo, mert allitasa szerint megbantottam egy baratjat, aki velunk munkakapcsolatban volt. A munkat nem szerzodesszeruen teljesitette, igy korrekciot kertem. Ebbol aztan oriasi felhaborodas lett, le lettem hordva mindennek. Itt hiaba en voltam a kozvetlen munkatarsa, bealdozott ezert a kulsosert, hogy neki a jobbik arcat mutassa. Mert annak a fickonak nyalni kell, mert okos es elonyokhoz juttathatja ot.

Bocs, hogy hosszan irom, bennem is igy tisztul. A rovid valasz: ha valaki nem fontos, nem hordoz elonyt, bealdozhato valaki fontosabb miatt, akkor lekezelo lesz, es lehet neki akkor barmilyen dicseretet mondani, nem er celba. (Meg egy ido utan mar forog az ember gyomra, amikor csak azert dicser, mert nyaliznia kell, mert maskepp nem birja ki mellette.)

2020. dec. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid, azt pedig külön köszönöm, hogy részletezed. Az én esetemben az a helyzet, hogy egyik szakterületről a másikra ugrál, de azért mert egyiken sem felel meg. Most valami szociális projektbe mászott bele, miközben a környezetében élő embereket megalázza, és ha segítséget kérnek tőle, segítséget igér, de nem tartja be. Dühítő hogy kifelé mást játszik. Lényegében embereket ver át.
2020. dec. 2. 07:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Megint a 3-as vagyok.

Oh, igen, az en volt kollegam is hasonlo. O mondjuk jobban kitartott a dolgok es otletei mellett (ez nekem kifejezetten szimpatikus volt benne), viszont csak a penzt latta benne. Nagy szajjal reklamozta, hogy kevesebb auto, tobb jarda kellene, mikozben o maga meg a wc-re is autoval jart :)

Az igergetes: nekem is igergetett mindenfelet, amibol nagyon keveset tartott be. Neki nem volt erdeke, hogy segitsen nekem butort venni, igy bar megigerte, addig huzta a szajat, mig en feladtam, es egyedul megoldottam :) es nem egy ilyen volt (persze en is hulye voltam, hogy nem hajtottam be rajta). Kozben ugy csavarja a dolgokat, hogy a vegen meg te sajnalod meg, amiert nem tudta betartani az igeretet.

Egyebkent ha kulso szemmel nezem a tortenteket, es amikor felreteszem, mennyire megbantott, akkor csak csodalom azt a zsenialitast, ami szerint mukodnek az ilyen emberek. Mindig tudta ugy csavarni, hogy o jott ki jol, es en ereztem sz@rul magam.

Egyebkent javalsom a Gyogyulas a rejtett bantalmazasbol c. konyvet. Egy-ket dolgot fenntartassal kell kezelni benne, de nagyon soka aha-elmenyem volt a konyv olvasasa soran.

2020. dec. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jaj igen. Nekem is beigérte hogy eljön velem könyvelöhőz, mert vállalkozást szerettem volna nyitni, és nem értek a pénzügyekhez, kértem jöjjön el velem. Mondta jó, eljön, de kikötötte hogy melyik könyvelőhöz nem jön el, mert azzal az xyz nevű könyvelővel nincsenek jóban. Na itt az jutott eszembe, hoppá akkor itt nála üzletileg anyagilag sem stimmelhetnek a dolgok. Kerestem egy könyvelőt, mondta jó ahhoz eljön velem, de megmondta hogy hánytól hányig ér rá és melyik napon, hogy úgy kérjem az időpontot! Na itt lett elegem kicsit, hogy mi ez már, mindenki hozzá alkalmazkodjon? Tettem egy próbát, és a köbyvelő mondta hogy jó neki az időpont. Remek. Eltelt pár nap, közeledett az időpont. Szerencse hogy megkérdeztem akkor ott találkozunk vagy együtt megyünk? Jaj kiment a fejéből, ő akkor nem fog ráérni, kérjek másik időpontot. Hogyne! A hátam meg ugye tollas. Szóval aki nem ismer ilyen embert, az el sem tudja képzelni, mennyire alják emberileg.
2020. dec. 2. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!