Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus tényleg elhiszi?

Egy nárcisztikus tényleg elhiszi?

Figyelt kérdés
Vannak magas pozícióban lévő nárcisztikusok, és ők valóban elhisznek minden hízelgést, ajnározást? Arra egy pillanatig nem gondolnak, hogy az emberek nem a személyiségüket kedvelik, hanem a pozíciójuk miatt érdekből hízelegnek neki az emberek?
2020. dec. 1. 09:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Oh, nagyon ismerős szituáció :))))

Meghívtam egyszer hozzám egy buliba, igen, persze beírta a naptárába és jön. A többiekkel már pizzáznánk, felhívom, hogy ő merre jár. Oh, hát épp étteremben ül, de nem 9-kor kezdjük a bulit? Aztán amikor nagy kegyesen megérkezett, társasjáték közben végig telefonált. Uh, én meg úgy ültem mellette, mint egy pincsi kutya. Erre nagyon emlékszem :)

Vagy meghívtam egy számomra fontos eseményre: persze, ott lesz, beírta a naptárába, ez neki is fontos. Az esemény előtt rákérdezek: oh, hát akkor mennek nyaralni Horvátországba. Amikor számon kértem rajta: de hát ő nem is tudta, hogy ekkor lesz, nem szóltam neki... Ahan.

És totál egyetértek veled: mindig hozzájuk kellett igazodni. Mikor megbeszélt találkozónk volt, nagyon ritkán ért oda időben, mindig szólt, hogy 10-15 percet késik. Ahan, de legalább szólt.

Most hogy ezeket írom, annyira látom, hogy mekkora balfácán voltam én is, hogy hagytam, hogy ezek történjenek. Azt hittem, hogy ez a normális egy ilyen "elfoglalt és nagy embernél". Amióta nem vagyunk kapcsolatban, egy csomó pszichoszomatikus tünetem megszűnt (ebben közrejátszik a pszichológus is).

2020. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy a valóban elfoglalt emberek pont hogy mormálisan tartják a kapcsolataikat, barátságaikat, mert tudják hogy fordulhat a kocka, és ott maradnak barátok nélkül. De az ál hudefontos emberek pedig pont hogy nagy ívben tesznek mindenki másra.
2020. dec. 2. 13:55
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezen (12-es válasz) elgondolkodtam, de igen, ez valóban így van, ez jellemző az ismerősi körömben.

Egy éve nem vagyunk kapcsolatban, és úgy érzem: megérkeztem a való világba. Annyira más minden, annyira másképp viselkednek az emberek, mint ahogy én mellette hozzászoktam. Megismertem azt, milyen az, amikor önzetlenül segítenek. A pszichológusommal megismertem azt, amikor egy vita során nem nyomják rád 100%-ban a felelősséget, hanem mindkét fél keresi, hogy ő maga hol hibázhatott. Nagyon sok mindenre rácsodálkozok, mint egy gyerek :)

2020. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
a nárcisztikus személyek ők a leg okosabbak a világon képzeletükben, ők akarnak más embereknek az életébe belebeszélni, Ha valaki elfordul tőle, jaj annak, mert a nárci a facebokon megszégyenlíti. Azt szeretik, ha anyagilag támogatva vannak, barátok fizetik ki a rezsit stb. holott még munkaahelyre is képtelenek járni, pia miatt elveszítik a jogosítványt, a lakásukat, és máról holnapra élnek, kölcsönkéregetésből. pokol az élet velük. egójuk akkora, hogy a több egyemet elvégzett embereknek nincs akkora. az ilyenektől még az anyjuk is elfordul. max telefonon beszél vele 5 percet havonta. nárcisztikus embereknél rosszabbal még nem találkoztam. (W. N.)
2020. dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!