Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálom ezeket a...

Miért csinálom ezeket a "rituálékat"?

Figyelt kérdés
Valamikor egyszer elindult ez a folyamat, hogy sokszor szinte mindennap meg kell érintenem az összes falat a szobámban, olyat is amit alig érek el, mert ilyenkor mindig az a gondolat szólal meg, hogy a nem teszed meg most meghalsz, most szellemeket fogsz látni ilyesmik. Van amikor a tévét kapcsolgatom át másik csatornára, de előtte hallanom kell mit mondott aki épp beszél, tehát nem akarom közbevágni. Volt hogy 3x oda vissza kapcsolgattam, csak hogy tudjam mi folyik ott de nem akartam tudni, mert nem érdekelt a sorotzat. Mikor gépezek a székemben ülve mindkét kezemmel néha megérintem a karfát 2x így jobbat a balra, balt a jobbra, volt hogy ezután felemeltem magam kis időre és ezt sokszor megismételtem. Gépen is youtobon kiszoktam jelölni szövegeket átalálban a videó címet, meg a automatikus bekapcsolást és oda vissza húzogatom amíg jól nem esik. Meg mikor egyik lábam hozzá ér valamihez vagy megütöm akkor a másikkal is muszáj. Meg 2 képernyőm van ugye a laptop meg a hozzá csatolt monitor és néha mindkettőt így megérintem ujjammal 2x lefelé. Utcán is sokszor hátra nézek jobbra majd egyből balra. Ha valahol megvakarom magam, vagy megigazítom a hajam akkor másik oldalt is megkell. Olyan hülyén érzmem magam néha de van hogy nem veszem észre. Itthon a szobámban is kialakult egy ilyen nézés riutálé, hogy először a szekrényemhez nézek fel majd a másikhoz, jobbra balra és kész. Olyan fura. A fal érintésről leszoktam de mostanában újra felerősödik. Most inkább olyanokat érintek meg amik a földön vannak mint papucs, cipő. Ilyenkor néha mintha egy hang mondaná, hogy ha nem teszed meg vagy nem érinted meg akkor meghalsz, ő meg fog halni, szellmeket fogsz mostantól látni, katasztrófa fog közeledni..Pedig csak nem vagyok bolond, de mégis olyan minta egy másik agy irányítana ilyenkor. Családomból csak az anyám vette észre egyszer hogy sokszor hátra nézek, szerencsére senki más. Mit gondolotok mi lehet ez? Egyszerűen nem tudom abbahagyni bármennyire próbálkozom. Van hogy egy kis ideig nem csinálom, de utána nagyon felerősödik. Van ennek valami neve vagy mi lehet ez? Félek ha családomnak elmondanám akkor hülyének néznének. 23L vagyok.

2020. dec. 2. 04:51
1 2
 1/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Amit leírtál az OCD-nek tűnik: [link] A mintha egy hang mondaná pedig kezdődő skizofréniára utal.

Keress fel egy háziorvost és egy pszichológust (mindkettőt), ne csak egy pszichiátert! Lehet, hogy megúszod pszichoterápiával, mert csak valami stressz váltotta ki. Ha nem, akkor gyógyszeres kezelésre lesz szükség.

2020. dec. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Ez egy pszichológiai betegsèg, a neve kènyszerbetegsèg! A kènyszergondolatokat a beteg kórosnak èrzi, a szorongás csôkkentèsènek vagy a fèlelmet keltô helyzet vagy esemény elkerûlèsènek eszkôze a kènyszercselekedet pèldául, megèrintès, kûlônfèle ellenôrzèsek, rendrakás, kèzmosás, számolás. A kènyszerbetegsèg kezelèse gyógyszeres terápiával ès viselkedèsterápiával kezelhetô.
2020. dec. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

ÉS ezt milyen orvosnak érdemes elmondani? ugye nem fog hülyének nézni csak ismeri ezt a betegséget?

2020. dec. 2. 05:59
 4/15 A kérdező kommentje:
amúgyy a hang nem szószerint szól hozzám minta tényleg suttogna valaki mellettem inkább min amikor épp olvasol valamit csak a fejedben, mint ahogy ezt a szöveget is épp olvasod, az a hang. bár nem hinném hogy skizofrén lennék.
2020. dec. 2. 06:02
 5/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Mind ismeri. Első körben beszélj a háziorvossal. Ő pszichológust vagy pszichiátert ajánl. Ha pszichiáterhez mész, akkor ne engedd, hogy azonnal gyógyszert írjon fel, lehet, hogy terápiával is megoldható a bajod. Ekkor pszichológust kell keresned (vagy olyan pszichiátert, aki pszichoterápiát is folytat).
2020. dec. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
"épp olvasod, az a hang" Akkor valószínűleg csak komoly kényszerbetegséged alakult ki.
2020. dec. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
háziorvosnál voltam párszor de eddig nem mondtam neki ezt, hogy közöljem vele? olyan kínos amúgy is meg hülyén érzem magam mikokr ezeket csinálom, nem hogy beszéljhek róluk
2020. dec. 2. 06:14
 8/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Hogyan közöld: Így, ahogy ott fent leírtad. Ha félsz, akkor nyomtasd ki, hogy fel tudd olvasni.

Kínos: Ezzel ne foglalkozz. A háziorvos olyanokat is hall, hogy valaki beszámol arról, hogy újra nem szobatiszta stb. Ez a te eseted neki kismiska.

2020. dec. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%
TL;DR
2020. dec. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9.magyarul légyszi,nem értem ezeket a röviditéseket.
2020. dec. 2. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!