Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egzisztenciális szorongással...

Egzisztenciális szorongással mit lehet kezdeni? Hogy lehet kibírni, hogy nem őrűl bele az ember? A pszichológus sem segít.

Figyelt kérdés
Extrém módon szorongó es kényszeres vagyok. Szorongasos depresszióm van. Ez magára a letezesre is kiterjed. Mindenben összefüggést látok, olyanokat, amiket mar en magam sem hiszek el. Meg kell magamnak magyaráznom az emberiség létezését, a világegyetem kialakulását, az emberi sorsokat, hogy valaki miért hal meg 5 évesen, a másik miért 90 evesen es ezekkel kapcsolatban van egy nap 1000 kenyszergondolatom... a régi traumatikus dolgokról való flashbacket mar nem is említem... antidepit nem tudok szedni, arról mar lemondtam...
2020. dec. 4. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a legokosabb emberek a legszorongósabbak, emiatt gyakran nem sikeresek. lásdd, én XD kibírni? simán, mindent ki lehet! ^^
2020. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

- Miért mondtál le az antidepi szedésről?

- Ha a szorongásos ki lenne kezelve, akkor a kapcsolódó kényszerek is elmúlnának

- Szedhetsz nyugtatót

- Vagy piáljál keményen

- Vagy tanulj meg mindig csak a jelen pillanatban tartózkodni mentálisan, minden másra szarni magasról. Persze tudom, h egy kényszeresnek ez nem olyan egyszerű.

2020. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mert egyiktől sem lett jobb es nem bírtam elviselni a mellékhatásokat.

A szorongás genetikailag kódolva van nálunk, képtelenség kikezelni

Erősen xanax függő vagyok, ennél többet mar nem akarok szedni.

2020. dec. 4. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miert próbálsz filozófiai könyveket olvasni ? Az foglalkozik ilyen kérdésekkel. Keress egy Bevezetés a filozófiába könyvet és rágd át magad rajta, aztán folytasd másokkal, tágítsd a látóköröd.
2020. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4, szinte biztosan olvas ilyen könyveket, csak sajnos a filozófiának sosem válaszai vannak, hanem csak újabb kérdései.
2020. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Logoteràpia pont ezzel foglalkozik
2020. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!