Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kivel lehetne beszélgetni...

Kivel lehetne beszélgetni őszintén az öngyilkosság gondolatáról?

Figyelt kérdés

Tudom ez egy fura kérdés. Az a baj, hogy elég erősen depressziós vagyok és szorongó. Jártam vele pszichológushoz is de anyagilag már nem engedhetem meg magamnak... Igazából már lassan azt sem, hogy kifizessem a havi lakbéremet. Hónapok óta próbálok munkát találni, de sikertelenül. Illetve ami gyári munkát találtam a bejárás miatt fel kellett mondanom mert éjszaka nem tudtam hazajönni utánna.

Egyre jobban aggaszt a pénzügyi helyzetem és nem érzem hogy van ebből kiút. Egy tehetetlen, semmire se jó, szerencsétlen embernek gondolom magamat.

Próbáltam elmondani a barátomnak azt, hogy úgy érzem nem tudok tovább élni így, hogy nem bírom folytatni, mert kilátástalan minden.

Ettől ő sajnos ideges lett csak, és megkért hogy hagyjam ezt abba. Mármint a kiborulást és hogy ilyeneket mondok neki. Igazából megértem és sajnálom hogy ilyen terhet tettem rá ezzel...mármint hogy elmondtam neki, meg hogy csak szomorú vagyok vagy épp pánikolok a jövő miatt. Nem érdemli ezt.


Szóval igazából csak azt érzem, hogy eddig bírtam. Azzal nyugtattam magamat eddig, hogy mások (a párom, a szüleim, nagyszüleim) miatt ne tegyem meg. De egyszerűen nem megy... felemészt ez az érzés...a bizonytalanságé, a kilátástalanságé...

Nagy baj lenne ha megtenném? Arról végre jobb lenne???


2020. dec. 4. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Szia. Velem beszélgetést róla, ha gondolod. Meghallgatlak. Mondjuk azt nem ígérem, hogy tudok abban tanácsot adni, hogy hogyan legyen munkád, mert nincs tapasztalatom...
2020. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező!

Nagyon szomorú olvasni a soraid! Megértelek, mert voltam hozzád hasonló helyzetben, nehéz volt kijönni belőle. Én azt gondolom, h mindenhez nagyon sok kitartás kell és nem szabad feladni a sokadik kudarc után sem. Ha öngyilkos lennél, azzal nem oldanál meg semmit. Ez most mindenki számára egy nehéz helyzet, nehéz időszak, erősnek kell lennünk, aztán ez is elmúlik!

Ha gondolod, nekem írhatsz üzit, szívesen beszélgetek veled. 30/N

2020. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Ha akarsz, írhatsz.
2020. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Milyen szakmád van? Ha informatika végzettséged van akkor segíthetek munkát találni nálunk.
2020. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom mit tegyél. én is így érzek. Engem egy utolsó hajszál választ el attól hogy itt helyben leszúrjam magam és nincs segítség. De nem is kell, mert Senki se fog rám emlékezni 10 év múlva, de rád igen. Tarts ki. Mást nem tudok mondani. 1 éve hallgatom, hogy "nem tudok erre mit mondani", bárkivel beszélek a problémákról amik 17 éve szétverik az életem,pedig még csak 20 vagyok. Már több betegségem van a szar mentális állapotom miatt, nekem már csak az az egy kiút marad feltehetően. Az írásodból látom hogy nehéz amin keresztül mész, de látok benne reményt. Ne add fel. Egy ötlet, haverodhoz költözz el, ha jobb vagy közelebbi helyen van munkához mint a mostani lakhelyed, egyedül él vagy ilyesmi. Felezitek a bérletet egy ideig, úgy kevesebbet kolt mindkettotok. Egy próbát megér. Amíg van lehetőséged, reményed ne add fel. Mindenki megérdemelné hogy meghallgassák akik kedvelik, nem pedig elcsitítják mert nekik nem tetszik amit mond. Undorító dolog ellokni valakit aki segitseget ker.
2020. dec. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Hát en is filozok rajta majdnem mindennap,nekem is tonkre ment teljesen az eletem sok nyavalya tartos plusz nem tartos betegsegek is mimdig van valami huszonevesen en mar nem birom ezt hogy orvos mindig a kiba.zott orvos gyogyszerek meg fajdalmak meg eletem vegeig szedhetek lehet gyogyszereket mar a f..zom kivan az egesszel,mas meg 70 evesen vigan kapalja a kertet ,en is csoro vagyok csaladom sincs egy ket embert leszamitva, barataim szinten kb nincsenek szoval ez igy huszonevesen .. ugyvagyok vele belefaradtam ,ha egeszseges lennek akkor nem igy allnek hozza ,de egyaltalan nem vagyok az ...
2020. dec. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom milyen érzés. Én is olyan helyzetben vagyok,hogy már csak ezt látom megoldásnak,hogy soha többet ne tudjak semmiről,ne érezzek semmit. De nem sikerült egy kísérletem sem és úgy érzem,ebbe őrülök bele. Pedig csak azt szeretném,hogy ne kínozzon tovább ami miatt meg szeretném tenni,elmúljon a szenvedés. Hogy mi az oka,nem írom le hogy bárki olvashassa,de én is úgy érzem,nem bírom tovább.
2020. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!