Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, mit tehetnék?

Depresszió, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Elsőnek is köszönöm hogy ide kattintó-tál és megpróbálsz segíteni! Köszönöm!

Úgy érzem teljesen összeroppanók, egyre nagyobb a bennem lévő üresség, a lelki fájdalom az évek alatt már nagyon erős fizikai fájdalom-ba léptek át.

Nem tudom mit kezdjek magammal, teljesen azt érzem semmi szeretetet nem kapok ,és ez valójában így is van. Próbáltam segítséget kérni , rengetegszer próbáltam utalni a családom felé hogy nem szeretek élni. Hogy öngyilkos akarok lenni , mert nem szeretek élni , de csak olyan reagálást kaptam erre hogy " keresd meg a temetésedre a pénzt" vagy "hülyeséget beszélsz ", és pár ilyen egyéb dolgot. Egyszerűen sose vettek komolyan, én pedig nem bírom kimondani egyenesen.Az öngyilkos gondolataim már minden nap velem vannak, nem akarok öngyilkos lenni, de annyira megnyugtató gondolat hogy ha megtenném nem fájna semmi többet nem érezném ezt, nem élnék így. De mindig arra juttok hogy jobb, és nem is akarom megtenni, de félek egyre mélyebb pontra juttok és eljutok odáig hogy megteszem. Sokat gondoltam pszichológus-ra de nagyon drágák , nekem nincs ilyenre anyagi hátterem, a munka helyemet több mint egy hónapja otthagytam mivel nem bírtam tovább ott lenni 24h szolgálatok-ban. Reálisan nézem az életem ami egyre negatívabb , emiatt megkaptam már hogy pesszimista vagyok, pedig nem. Rengeteg dolgot leírhatnék még, de ennyi idő alatt biztos rájöttél hogy olyan válaszokat szeretnék kapni amik segítenek, nem csak legyintenek , vagy "halj meg ha ennyire szar az életedet " és hasonló értelmetlen bántásokat. Ha esetleg lenne valami ami szerinted segítene vagy bármi kérlek írd le!? 20\F


2020. dec. 5. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Sürgősen fordulj orvoshoz.

Értékes ember vagy!

Vesd el az öngyilkosság gondolatát.

Keresd meg azokat a tevékenységeket,

melyek neked örömöt jelentenek.

Mozogj sokat.

A környezeted azért mond marhaságokat,

mert nem veszi komolyan a lelki-idegi

problémádat.

Fordulj a családorvosodhoz, kérj beutalót a pszichiáterhez,

aki beutalót adhat a pszichológushoz.

Szakembernek kell elmondanod a problémáidat,

ő fog neked életvezetési tanácsot adni.

2020. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!