Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírok bemenni dolgozni,...

Nem bírok bemenni dolgozni, mit tehetnek? (pánikbetegség)

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak otthon érzem biztonságban magam. Nem bírok emberek közé menni mert azonnal szorongok. Megbenit ez az állapot és minnel jobban próbálom lekuzdeni, annál erősebb. Egyszerűen félek bemenni dolgozni, nehogy rosszul legyek. Porgos munkahelyem volt, volt hogy 12 órán keresztül rajtam volt a pánik és alig bírtam végigdolgozni a napot. Nem szeretném elerni azt az állapotot, hogy a házam rabja legyek. Ha valakin kijott a panikbetegseg, akkor már biztos, hogy meg kell várni a lefolyását ami akár több év? Nem lehet valahogy lecsititani vagy megszakitani, elmulasztani? Azt olvasom, hogy emberek tucatja szenved ettől évekig. De dolgozni muszáj, vagy mindenki aki panikbeteg az leszazalekoltatja magát? Ha nekem is ez lenne a sorsom nagyon szegyelnem magam, meg megbelyegezve érezném magam. 23 éves vagyok az istenért, nem ezzel akarok szenvedni.. Vannak céljaim, terveim és ez a szarság megakadalyoz mindenben és megfoszt az élettől. A rabja vagyok. Járok terapeutahoz de csak kéthetente mert nincs rá pénzem. Szedek Lamolepet (antidepi), de lehet nem ér az egész semmit ha nincs több pénzem gyakrabban menni teraphoz.


Mit javasoltok, mit tehetnek hogy segítsem a gyogyulasom? Más hogy jött ki belőle?


Előre is köszönöm. 23N



2019. dec. 11. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Pszichologus, pszichiater.

En 22 eves vagyok, 2 es fel eve jott elo, kaptam gyogyszert es majdnem teljes mertekben megszunt a szorongas es a panik. Ugy fogalmazok, hogy a hetkoznapi eletben abszolut nem hatraltat mar. Fel a fejjel, nem vagy egyedul! :)

2019. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És milyen gyógyszer kell pánik ellen? Kifejezetten pánik elleni gyógyszer vagy antidepi simán mint akár a depire? Gyógyszer nélkül nem lehet kijonni?
2019. dec. 11. 21:32
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Idegrendszer támogatása: Magnézium, B-vitamin

Magnézium:bab, mogyoró, mák, joreggelt keksz, tej

B-vitamin: pl gabonapehelyszeletekben pl ciniminis,nesquik

Önbizalmat támogatja: szelén (pl banánban van sok)

Továbbá még én azt vettem észre, hogy pl egy kis bármilyen formájú, (akár saláta, akár szendvicsben) kígyóuborka is nagyon föltölti az embert, ja meg még a zabkorpa is szerintem az egyik legtáplálóbb kaja. Bele is szórhatod a kezedbe, utána onnan beleszórod a szádba. Kakaó, fahéj is jól táplálnak. Nyugtat még az orbáncfű-citromfű-tea.

Ja és még vannak ezek a stresszlabdák, vagy nyugilabdák, tényleg működik, hogy oldja a stresszt, én múltkor a kínai üzletben vettem.

2019. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*Ja és még vannak ilyen multivitaminos üdítők, azokban is szokott lenni sok ilyesmi.
2019. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Antidepresszanssal kezelik, rengeteg fele-fajta van. En Escitilt kaptam, az eszcitalopram tartalmu gyogyszerek nagyon jol kezelik a szorongast es panikot. Ez viszonylag uj gyogyszer, de ennek is vannak mellekhatasai. Az elso hetben/hetekben sajnos felerositheto a kellemetlen tuneteket, de utana villamcsapas szeruen javul az ember allapota. En is magamba fordultam mar a panik es szorongas miatt, nem akartam elmenni sehova, mert azon izgultam, hogy mi lesz ha rosszul leszek. Azt vartam, hogy hazaerjek es aludjak. Nem akartam megvarni, hogy depis legyek, ezert kertem a gyogyszert, mert mar elotte jartam pszichologushoz, de nekem szemelyszerint nem sokat segitett.


Erdemes egyebkent elotte a pajzsmirigyedet megnezetni dokival, az is okozhat ilyen panaszokat.

2019. dec. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

a lamolep nem igazán jó erre.

antidepit fog felírni a pszichiáter valószínűleg átmenetileg nyugtatóval.

2019. dec. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A lamolep nem antidepi?
2019. dec. 12. 01:57
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
tudtommal nem, leginkább epilepsziára és bipoláris zavarra használják
2019. dec. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én borderline - ra kapom.
2019. dec. 12. 03:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

akkor már értem miért kapod.

de a hangulatstabilizáló nem antidepi, felhoz egy egyenletes szintre és nem nagyon vannak érzelmi kilengéseid.

tudtommal lehet együtt szedni, de a dokiddal beszéld meg, mi úgy sem tudunk gyógyszert felírni.

2019. dec. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!