Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ezeket elmondom a pszicholo...

Ha ezeket elmondom a pszichologusnak, bezarat?

Figyelt kérdés
Korabban volt egy nehezebb idoszakom, mikor szetvagdostam a kezem, de nem annyira, hogy ver folyjon, es nagyon utaltam magamat mindenert, es egy baratnom beszelt le az ongyilkossagrol, mert feltem, hogy elborul az agyam, es tenyleg megteszem. Delutan 3-4-kor keltem csak fel, de volt, h este 6-kor fogtam csak neki a napnak, mert nem akartam fent lenni, de ejjel csak hajnalban aludtam mar el, es mikor beleneztem a tukorbe es fogalmam nem volt mar, ki vagyok, mit csinalok magammal... Es szivesebben fekudtem volna a korhazban akarmilyen halalos betegseggel, siman odaadtam volna a szerveim masnak, csak legyen mar vegem... Ezeket azota mar nagyon banom es szegyenlem is, es nem akarok mar se artani magamnak, se meghalni, de meg mindig nincs olyan jo hangulatom, mint ezek elott, es minden akar a legaprobb dolognal is beugrik, hogy jo, akkor kinyirom magam, es neha akkora a feszultseg bennem, hogy ujra magamba vagnek, de nem teszem, mert nem akarom bantani magam, es ennek mar tobb honapja... Felek, hogy bezaratna vagy elkuldene pszichiaterhez, azt pedig nagyon nem akarom. Meg mar nem vagyok annyira rosszul.
2020. dec. 6. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog, főleg mivel ez régebben volt és már jobban vagy. Annyira nem, hogy ne legyen szükséged egy pszichológusra, de nyugi, elmondhatod neki és nem fog pszichiátriára küldeni és bezáratni.
2020. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
nem zárat be. de ha elküldene pszichiáterhez, és ott is elmondanád mindezt, és kapnál gyógyszert, az sokat segítene az állapotodon.
2020. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Javult az állapotod, szóval nem fog, ne aggódj. Szerintem jobb ha tud róla, te is nyugodtabb leszel és mivel tudja hogy mennyire mélyen voltál méginkább fog tenni azért, hogy véletlenül se kerülj ismét olyan lelki állapotba. (Én legalábbis így gondolom)
2020. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kényszergyógykezelés.

Nálunk is nagyon hasonlóak voltak a dolgok,míg végül a barátom keresett egy pszichoterapeutát. Mostmár sokkal jobban van,de azért gyógyszert is szed egy ideig még.


Nyugodtan elmondhatod a pszichológusnak,viszont ha nem pszichoterapeuta,akkor tovább fog küldeni egyhez (vagy pszichiáterhez),ezért érdemes keresned egyet (van olyan is,aki pszichiáter és pszichoterapeuta is egyben, így egyszerűen ő is tud receptet írni,nem kell külön pszichiáterhez menni.)


Hidd el,sima pszichológusnak te nem vagy a hatáskörében,terapeutát kell keresned!


(Egy jövőbeli pszichológus)

2020. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, bezárt?
2020. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!