Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért van az,hogy aki mentális...

Mért van az,hogy aki mentális beteg,azok között a legtöbbnek nem egy,hanem több mentális baja van??

Figyelt kérdés
Aki bipoláris az borderline is.Vagy forditva. egyik hozza a másikat? Én is bipoláris vagyok meg személyiségzavaros és kényszerbeteg,de nem tudom,hogy,melyik hozta melyiket. Aki esetleg azt mondja,hogy csak bebeszélik maguknak az ne is írjon,mert ilyet nem lehet bebeszélni. nekem pl papirom van róla és tényleg egyik után jött a másik. ritkán olvasok olyat,hogy csak egy baja van valakinek. Leginkább 2 vagy több. Érdekes szerintem. magamból kiindulva ahogy idősödtem,úgy erősödött a személyiségzavar és a bipoláris. Ha az egyik enyhül,akkor erősödik a másik.
2020. dec. 7. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Reszben azert, mert aki egyszer pszichiaterhez kerul, nem tavozik diagnozis nelkul, es nagyon sok mindent lehet mar diagnoszizalni. Az emberiseg legalabb fele szorongassal, disztimiaval el, vagy volt ilyen idoszakja, megsem ment orvoshoz, igy nem is diagnosztizaltak. A szorongas, panik, depresszio egymast huzza-vonja, es a bipolaris-borderline paros is gyakran produkal hasonlo tuneteket. Valamilyen szinten mindegyik a kisgyermekkorban megelt sok bizonytalansagra-szelsoseges viselkedesre vezetheto vissza. Maig nem tudjak pontosan a mentalis betegsegek okat, de valoszinuleg az agy hasonlo, kozel levo teruleterol szarmaznak, es nagyjabol ugy mukodnek, mint a megfazas, mikor egyszerre folyik az orrod, a konnyed, kohogsz, es lazas is lehetsz. Persze az agy millioszor bonyolultabb, mint a felsolegut...
2020. dec. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
azért mert ezek valamilyen szinten átfedésben vannak
2020. dec. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!