Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a szüleim miatt fogok...

Ha a szüleim miatt fogok pszichológushoz menni, akkor jogosan kérek rá tőlük pénzt?

Figyelt kérdés
Gyerekkori traumák, jelenlegi kilátástalan helyzet, egyáltalán nem ideális gyeremkkor és nevelés, én egyetemista vagyok, nincs keresetem.

2020. dec. 6. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy, hogy jogos-e, vagy nem. Egyszerűen mondd azt, hogy szükséged van rá, és remélhetőleg megértik. Őket semmiképp ne hibáztasd (nem azért, mert ne lenne igazad, hanem mert akkor felpiszkálod az egójukat, és akkor nagyobb eséllyel nem adnak).
2020. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából csak megmondanám, hogy arra kell az extra pénz
2020. dec. 6. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Menj el dolgozni. Én is tudtam egyetem mellett....
2020. dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha szükséged van rá, kérj rá pénzt. Ha jól értem, még ők tartanak el - ez ugyanúgy szükséglet, mint az, hogy egyél, csak rövid távon nem halsz bele. De gondolom a szobád sem csak az életben maradáshoz szükséges minimumra fűtik. Az egészség, beleértve a lelki egészséget is, nem luxus. Ha egyszerűen nem telik rá, akkor ez van, de ha a családodnak belefér, akkor igenis ki kell rá adni a pénzt.
2020. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Hát mondok valamit.

Aki gyerekének traumát okoz biztos nem fogja engedni pszihologushoz menjen mert ők sose hibásak ők mindig jók és te leszel a hálátlan kölyök.

Vagy magadnak gyűjtesz vagy nem lesz semmi sem.


Ha van kedved beszélgetni nyugodtan írj akárkit végig hallgatok, sőt nekem is volt rossz.

2020. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Mi a célod azzal, hogy tudtukra adod, hogy miattuk kell pszichológushoz menned és pénzt kérned?

Miért gondolod, hogy ez egy olyan információ amit fontos megosztanod a pénz kérésével kapcsolatban?

2020. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért mert valami okot kell adnom
2020. dec. 7. 11:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz akarsz menni, mert ilyen és ilyen problémáid vannak (pl. szorongsz stb). Hogy miért, azt most még nem tudhatod, hiszen többek között ezt is a pszichológussal fogjátok kideríteni. Lehet, hogy vannak feltételezéseid, de simán lehet, hogy tévedsz (az embernek hajlama van téves bűnbakokat keresni a problémáihoz). Valamitől kialakult, ez biztos, mert a tüneteket tapasztalod, ez a lényeg.
2020. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egyetemen tuti van ingyenes életvezetési tanácsadásra lehetőség (kb 6 alkalom), és ott biztos tudnak ebben is segíteni, vagy elirányítani olyan helyre, ahol esetleg térítésmentesen/diákbarát áron is részt vehetsz terápiában, hiszen nekik vannak ismeretségeik a szakmában!:)


Egyébként szerintem mindannyiunknak vannak traumáink a szüleinktől:( Ha sehogyan sem adnak rá pénzt, akkor utolsó mentsvárnként ezt is be lehet vetni, de képzeld magad a szüleid helyébe, te se lennél épp adakozó kedvedben, ha valaki épp azt hányja a szemedre, hogy szar voltál:(

2020. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, most hogy mondod van nálunk is suli pszichó, azt tudom, hogy már a vírus előtt terheltek voltam, mert ingyen van stb, de utánanézek, és ők biztos tudnak valakit ajánlani aki esetleg ilyesmire szakosodott is
2020. dec. 13. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!