Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van előnye is...

Szerintetek van előnye is annak,ha valakinek pszihiátriai intèzetben lakik?

Figyelt kérdés
Sajnos mentális beteg vagyok,de jól karban van tartva,de lehet gondnok kell,ha nem èlnek a szülők. Járok dolgozni,ès egy beteg gyerek is van nálam. Jelenleg anyuèkkal lakok,ès èlettársam nincs de laktam már egyedül gyerekkel.Van kapcsolatom viszont vele nem megoldható mèg az összeköltözès(ez a rèsze kèrdèses).Valamièrt azon aggodalmaskodok,ha nem lesznek szüleim,akkor romlik annyit az állapotom,hogy muszáj lesz intèzetbe mennek.Sajnos láttam olyan eseteket,hogy az illető nem közveszèlyes,de valamièrt oda irányítják pedig nem látszik nagyon betegnek.Mi kell ,ahhoz hogy ez bekövetkezzen?Milyen tüneteket kell produkálnom?

2020. dec. 6. 13:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ez az intèzet kezd rèmálommá válni.Mit tehetek ellene?
2020. dec. 6. 13:44
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
akkor van gyereked is és a szüleiddel laksz? ez fura. mi bajod van? van pár előnye,nem leszel kitéve annyi stressznek amit a külvilág adna, de legnagyobb hátrány hogy agyondrogoznak.
2020. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem èrtem mièrt fura.Nem találtam mèg olyan albèrletet ami megèrnè,meg beteg gyerek mellè kell a segítsèg,meg olyan házat sem találtam,amit megtudnèk venni,ès egyedül fizetni.
2020. dec. 6. 14:03
 4/11 A kérdező kommentje:
Lènyeg,hogy szerintetek milyen indok kell ahhoz,hogy valaki intèzetbe kerüljön?
2020. dec. 6. 15:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vagy őrült, nem kerülsz oda.
2020. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy úgy dönt a bíróság, hogy kell gondnok, de nem biztos. Lehet, hogy olyat kapsz, aki csak havonta jön, megkérdezi, hogy vagy, aztán elmegy. De olyan is lehet, hogy megkéred, hogy segítsen a gazdálkodásban, vagy megcsináltatni dolgokat. Lakhatáshoz jutni, munkát keresni is tud segíteni.

Az intézetben leépülsz te is és a gyerek is. Az idődet nem te osztod be, nem te döntöd el, hogy mit eszel, mikor kelsz és fekszel.

Van jelölted a gondnokra?

2020. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mèg nincs,de folyamatban van az intèzèse.Nálam csak az ingatlankezelès,örökösödès,ès pènzkezelès lesz bekorlátozva,mert abban kèrtem segítsèget. Munkahelyem az van folyamatosan.
2020. dec. 6. 17:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Habár a Családsegítő minden különcöt intézetbe akar rakatni a szüleik halála után, intézetbe jutni nem olyan egyszerű. Az, hogy cselekvőképességet korlátozó gondnokság alatt állsz, az nem elég indok.
2020. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Folyamatosan járok dolgozni is,ès nem közmunkán vagyok.Remèlem ez is jó pont.
2020. dec. 7. 18:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá!

A lakhatás meg lesz oldva.

2020. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!