Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem nem bírom tovább a...

Úgy érzem nem bírom tovább a mentális betegségeim miatt és ez miatt munkanélkúli is vagyok. Van így valaki?

Figyelt kérdés
Szorongok és zavarban vagyok emberek közt és idegesítenek.koncentráciom is nagyon rossz. Hangulatingadozásaim is vannak. Nem százalékoltak le és nincs jövedelmem. Okoskodok véleménye nem érdekel,hogy szedd össze magad stb . Kérem csak azok írjanak akik hasonlóan vannak.
2020. ápr. 18. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagy pszichiáter esetleg nem tud segíteni?
2020. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pszihiáterhez járok. Gyógyszereket szedem.le se százalékoltak ,csak 33% ot kaptam. Az meg kevés.
2020. ápr. 18. 13:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Én így vagyok sajnos. Még nem kezdtem el dolgozni és úgy érzem talán soha nem is fogok tudni.
2020. ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen. Én is így vagyok sajnos. 1 éve nem tudok dolgozni a bajaim miatt. Nagyon ciki és folyton magamat emésztem emiatt.
2020. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok. Skizofrén vagyok és másfél évig nem dolgoztam, de még utána is azt éreztem, hogy képtelen lennék bármiféle feladatot elvégezni. A pszichiáterem azt mondta, ezt csak akkor tudhatom meg, ha elkezdek dolgozni. El is kezdtem és megy a munka, el tudom látni a feladataim. Csak azt tudom javasolni nektek, hogy keressetek munkát és vágjatok bele minél hamarabb. Lesz pénzetek és elhiszitek majd, hogy képesek vagytok rá és a betegség nem jelenti azt, hogy otthon kell élnetek. Sok sikert kívánok mindenkinek!
2020. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Így van! A munka az nagyon jó terápia! Végre úgy érzed majd, hogy van értelme az életednek, a minden napjaidnak. Megismerhetsz új embereket, és rájössz, bizony másoknak is vannak problémái. Barátokat szerezhetsz így. Tudom, hogy nehéz, de kezdj el élni! Csak TE tudod az életedet jobbá tenni.
2020. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok sikert és kitartást, Kedves Kérdező!
2020. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia befigyelhet.


Azt kellene leküzdeni, akár szakember segítségével.

2020. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elmesélem a saját törtenetemet. Ért egy nagy tramuma és ptsdm lett. Nem kaptam segítséget sehol senkitől és utána kipihenni sem volt időm eut a traumát mert ahogy kicsit jobb lett újra ert valami erős stressz helyzet. Ez 2 évig tartott. Az utolsó fél évben már kb. haldokoltam. Szívritmuszavarom lett, hullanfáradt voltam, elfelejtettem dolgokat, kiesett minden a kezemből, zsibbadt a fejem, kaprazott a szemem, és rettenetesen szédültem. Úgy ereztem elájulok. Mindenhol le.kellett tamasztanom a fejem. És rettegtem reggelente hogy fogok tudni egyáltalán kikelni az agyból. A lakáson belül is nehez volt kölzekednem. Úgy moskgattam hogy le kelĺett tamasztanom a fejem a szekrenyhez. Már azt hittem agydaganatom van. Közben dolgoztam 8 órában. Ami kínkeserves volt. Rettegtem egesz nap hogy eszre veszi a környezetem vagy nem fogok tudni megcsinálni valamit vagy bemenni következő nap. Tudtam ha meglát egy pszichiáter befektetnek valahova és megtömnek gyógyszerrel. Azt hittem menthetetlen vagyok és vége az életemnek. Folyt.
2020. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Folyt. De dolgoznom kellett mert nem tart el senki. Nem akartam az utcára kerülni. Aztán jött a jarvany és 2 hónap home office. Végre nem kellett hajnalban kelni és nyugodt környezetben voltam. Nem bantott senki. Nagyon nehéz volt és lassú folyamat. De elkezdtem küzdeni. Egeszseges ételeket főztem, akkor is felkeltem ha nehéz volt. Minden nap tornáztam 2 órát meg.szobabicikliztem. plusz sétáltam. Ami azinten nagyon nehéz volt mert annyira rosszul voltam hogy az utcára is alig tudtam kimenni. De erőltettem. Mindig egy kicsit többet és minden nap mentem. Ahogy teltek a napok kezdtem jobban lenni. És mire vissza kellett menni dolgozni már azt mondhatom elég jól vagyok. Mar nem félek elindulni, ha nem vagyok jól tudom ez csak az elmém játéka éa könnyebben elengedem a dolgokat. Sok embert is megismertem a karanten alatt. Online csoportokhoz csatlakoztam a regi baratokkal is felvettül a kapcsolatot éa online bulikat szerveztünk. Ez is sokat segített. Akkor még nem de most már valós talalkozasokra is képes vagyok és rusom van kiút mert csak a stressz okozta a tümeteimet és ezt le.lehet győzni. De ehhez te is kellesz. Magától nem múlik el. Kellenek célok. Bizony nem hagyhatod el magad. Nehéz éa nem megy hetfőről keddre mert az idegrendszerednek meg kell nyugodnia. Nekem rolyamatosan panikrohamaim voltak

Még itthon is. Rettenetes volt. De le lehet győzni és nem kívülről kell várni a segítseget neked kell ezzel megküzdeni. Állíts celokat és fokozatosan növeld a lelki teherbírásodat. Én is milliószor ereztem hogy keptelen leszek bemenni másnap dolgozni. Mégis be tudtam menni ilyen szörnyű állapotban is. Neked is.menne hidd el. Messze nem olyan felmetes valami ha már benne vagy mint amit elképzelsz róla. Nem tudom milyen végzettséged van. De ha ennyire félsz vallalj eleinte alkalmi vagy 4 óras munkát. Vagy otthonról vegezhetőt. De a munka segít. Mert hasznosnak fontosnak érzed magad általa. Aki ezt feladja annak tenyleg nem lesz élete. Azt beszippantja a pszichiátria. Mind akik idevírtatok képesek vagytok dolgozni. Csak el kell indulni. Magától sajnos nem ildódik meg ez a dolog.

2020. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!