Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szülőnek vajon érdemes...

Egy szülőnek vajon érdemes lenne elmenni egy szakemberhez azért, hogy komolyan tudja venni a gyereke súlyos mentális betegségeit es tanácsot kérjen tőle?

Figyelt kérdés
Mar nem vagyok kiskorú, szóval hivatalosan nem tartozik értem felelősséggel senki, de nagyon súlyos mentális betegsegeim vannak, évekig nem mertem segítséget kérni, amint megtettem egyből be akartak fektetni a pszichiátriára. Az “apám” egy beteg állat, vele soha többe nem fogok találkozni, az anyám pedig teljesen érzelemmentes velem, szeritem fel sem fogja, hogy mekkora velem a gond. Hiába látta a diagnózist es a gyógyszereket, amiket szednem kell, nem mondott ra semmit. Más szülők elcipelik a gyereküket pszichológushoz, ha látják rajta, hogy egy kicsit is megváltozott, az enyém látja, hogy évek óta sírok, duhrohamaim vannak, nem eszem, sokszor az ágyból sem tudok kikelni, plane most, hogy meg mindig nem kaptam vissza a munkám. Extrém módon figyelem es szeretethiányos vagyok, amikor bántom magam sokszor mar azért is csinálom, hogy felhívjam magamra a figyelmét, ehhez képest neki a barátja es a barátnői a legfontosabbak, es hiába tudja, hogy évek óta öngyilkos akarok lenni ugyanúgy csinálja a dolgait a pasijaval, akit viszont imád. Nyilván nem várom, hogy o gyogyítson meg, engem nem is lehet, de amíg azt látom, hogy nem fogja fel a helyzet súlyosságát, csak meg rosszabbul vagyok... borderline vagyok, bipolaris, kenyszerbeteg, es szorongok, évek óta a pokolban elek. Nem is tudja, hogy ezek a betegségek mit jelentenek, annyit nem tesz meg, hogy olvasson róluk. Abszolút senkim nincs, sem barátok, sem testvér, kapcsolat teljesen ki van zárva nyilván. Egyébként neki is rengeteg traumája van a gyerekkorából, a házasság a beteg állat apám mellett egy pokol volt, de ennek ellenére egyszerűen látom rajta, hogy nem fogja fel, hogy milyen rossz a helyzetem.
2020. júl. 23. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Együtt élsz vele?
2020. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"borderline vagyok, bipolaris, kenyszerbeteg"

Ezeket orvos mondta?

2020. júl. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg együtt élünk, mivel a virus miatt mar fel eve nincs munkám... de arra, hogy valaha önálló életem legyen egy saját lakásban semmi esély

Van róla papírom sajnos, írtam, hogy látta a diagnózist is. A pszichiáter konkrétan utasított, hogy szedjem a gyógyszereket, mert “nagyon rossz állapotban vagyok”... ezzel egyetértek

2020. júl. 24. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egy szülőnek vajon érdemes lenne elmenni egy szakemberhez azért, hogy komolyan tudja venni a gyereke súlyos mentális betegségeit es tanácsot kérjen tőle?"

Érdemesnek talán érdemes lenne, de ezt a pszichiátered jobban meg tudná mondani. Neki mi a véleménye erről?

2020. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A pszichiaterrel ugye nem beszélget el az ember, a pszichológusnak nem nagyon mertem olyat mondani, vagy megkérdezni tőle, hogy az anyámnak kellene-e segítségért kérnie. Egyébként szerintem önmagáért is elmehetne, mivel egy undorító “apával” nőtt fel, aztán volt olyan ostoba, hogy hozzamenjen egy másik undorító állathoz... sajnos nagyon sokszor dührohamot kapok a nemtörődomségétől, ilyenkor néha ezt is a fejéhez vágom. Ha magamból indulok ki, en biztosan kérném a szakember segítséget, ha az egyetlen nyomorult gyerekem az őrület jeleit mutatja magán, ehhez képest rajta abszolút semmilyen aggodalom nem látszik es hagyja, hogy hónapokon keresztül bent feküdjek a sötét szobámban. Es amikor felhozom ezeket neki, egy szót sem szól, amiről egy ilyen labilis személy mint en, mar szinte elájul a méregtől.
2020. júl. 25. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!