Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek az ESCITIl...

Mi a véleményetek az ESCITIl nevű antidepresszánsról?

Figyelt kérdés
Sajnos súlyos pánikbetegségben és agorafóbiában szenvedek. A pszichiáter ezt a gyógyszert írta fel nekem már 1 hónapja kb de egyszerűen nem merem elkezdeni szedni mert nagyon félek a mellékatásoktól. Sok mindent hallottam már erről a gyógyszerről volt aki dícsérte,hogy neki segített mások meg azt mondták,hogy a halálukon voltak tőle mert nagyon felerősítette a tüneteket.Próbáltam már mindenféle gyógynövényes szereket de azt kell mondjam semmi se használ mert az én estem már nagyon súlyos. Reggeltől estig rajtam vannak a rohamok már reggel is arra kelek,hogy nyomást érzek a fejembe és a nyakizmaim is megvannak feszülve. Nem tudom már mit csináljak igazából nem vagyok a gyógyszerek híve de nagyon félek,hogy nem lesz más megoldás.
2020. dec. 9. 07:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez a legújabb fajta hatóanyaggal rendelkező gyógyszer a legkevesebb mellékhatást okozza. Nekem speciel semmit nem okozott. Csak pozitív dolgot tudok mondani. Lassan hat sajnos. Hónapok kellenek de megéri várni. Inkább mint hogy szenvedj nem?
2020. dec. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Lassan? Az aztán szép addig szenvedjek? Mondjuk már 3 hónapja a poklot élem át szinte az őrület határán vagyok. Régen sertralint szedtem az 2 hét után fejtette ki a hatását. Nem tudom miért félek ennyire az escitiltől ennél rosszabbul már úgysem leszek mint ahogy most vagyok. De viszont nagyon remélem,hogy nem kell várnom hónapokat mire kifejti a hatását.
2020. dec. 9. 08:12
 3/21 anonim ***** válasza:
Szia majd ha tapasztalsz valamit ird majd le legyszi, nekem is panikbetegseg van plusz depi meg szorongas meg szocfobia... csodalatos egy elet ilyen szarokkal elni az mar biztos. Plusz meg ha mas szarsagok is tarsulnak ezekhez akkor mar az ember ezt nem eletnek inkabb foldi pokolnak nevezi.Mert az az elet amikor viszonylag egeszseg3s vagy es boldog de mikor csak szenvedsz meg minden nyavalyad van orvoshoz rohangalsz ez a bajom az a bajom ilyen gyogyszar amolyan gyogyszar stb korhaz stb mindig van valami akkor kikeszulsz azt mar elni sincs kedved kb.mondjuk en mar ezt erzem hosszu ido ota.
2020. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3-as sajnos nekem is több mentális problémám van nem csak a pánikbetegség meg az agorafóbia. Ott van pl a szociális fóbia ki nem állhatom az embereket depressziós is vagyok na meg társfüggő is szóval van egy két dolog ami nálam se jó.
2020. dec. 9. 11:14
 5/21 anonim ***** válasza:
És hány éves vagy?
2020. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
33
2020. dec. 9. 13:08
 7/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok ne haragudj nem jól fejeztem ki magam. Hónapok ahhoz kellenek hogy tünetmentes legyél de a pozítív hatását én már az első hét után kezdtem érezni. És fokozatosan mindig egy kicsit jobban lettem.
2020. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Akkor te nagyon szerencsés vagy. És had kérdezzem meg mennyi ideig szedted? Most is szeded? Nekem a doktornő 10 mg osat írt fel és naponta 1 egészet kéne szednem. De sokan mondták,hogy sok egyszerre nem szabad az ilyen gyógyszereket egésszel kezdeni hanem felezni kell 1 hétig és utána lehet 1 egészet. És milyen ettől a gyógyszertől a közérzeted?
2020. dec. 9. 15:40
 9/21 anonim ***** válasza:
Én csak fáradt voltam tőle de segített, szépen elnyomta a tüneteket pár hét alatt. És a fáradtság is enyhült, eleinte erősebb volt.
2020. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Minden megkérdezi valaki, lassan nem hiszem el


Minden ilyen jellegű gyógyszer képes a tüneteket az első pár hétben rosszabbra fordítani, ennek el is tudom magyarázni az okát, ha érdekel. Nem maga a gyógyszer teszi!


Szedd be, hát még ilyet...

2020. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!