Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez utal valami komolyabb...

Ez utal valami komolyabb lelki betegségre vagy ez ilyen "átlagos" ebben a korban?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 18 alatt.

Vagdosom magam, több mint egy éve. Sikerült abbahagynom, a legtöbb 78 nap volt, de utána újra csinálom. Ha haragszom magamra ütöm a fejem és teljes erőből megpofozom magamat. Utálom magamat, úgy érzem sosem lesz senkim és hogy nincs nálam csúnyabb ember. Duhkezelesi problémaim is vannak, ez akkor nyilvánul meg leginkább mikor nem sikerül valami (ekkor szoktam ütni magamat) vagy amikor a kutyusommal vagyok (ne is mondjátok, nem ilyen gazdát érdemel szegénykém). Mit lehet ezekkel csinálni? Pszichológushoz nem tudok elmenni, a szüleim nem veszik komolyan a problémáimat sajnos. Én tényleg nem akarom ezt csinálni, de sajnos egyre rosszabb. Ocd szerű kényszeres cselekedeteim is vannak, ezek is hétről hétre rosszabbodnak(most nem írom le, de ha ez is fontos, leirhatom). Emellett szorongok is, hiszen eléggé abusive családban novok fel, így szinte állandó félelemben élek (apukamtol félek csak szerencsére). Volt öngyilkossági kísérletem is, kb 4 hónapja. Hogyan menthetnem meg magamat, mielőtt késő lenne?



2020. dec. 10. 00:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem "átlagos" ebben a korban, kezdeni kell vele valamit. Az érzéseid még általánosak, sok fiatal, kamasz érzi időnként értéktelennek magát, de az eszközeid, amivel ezt kezelni próbálod már nem megfelelőek. Nagyon jó kezdet, hogy felismerted a problémát, most pedig tényleg foglalkozz is vele.

Miért nem tudsz pszichológushoz menni? Ha középiskolába jársz, tudtommal van iskolapszichológus az intézményetekben, keresd fel bátran, pont az a feladata, hogy a hozzád hasonló helyzetben lévőknek segítsen. Nem tudom van-e jelenléti oktatás most a ti iskolátokban, de ha online is vagytok, biztosan meg lehet találni így is a pszichológust.

Kicsit nehezebb, mert nagyobb utánajárást igényel, de keress önsegítő pszichológiai könyveket, videókat. Csak kiindulási alapként, ha nyitott vagy erre, de nem tudod honnan kezdhetnéd, keress rá a Nyitott Akadémiára, ott sok jó publikáló pszichológusra bukkanhatsz. Most így hirtelen nem tudom kinek könyveit tudnám ajánlani, de onnantól talán magadnak is találsz megfelelőt. Youtubeon is érdemes rájuk keresni, utána meg a mesterséges intelligencia úgyis kitalálja, mire van szükséged, és találhatsz hasznosat az ajánlott videók közt. ;)

2020. dec. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%

nem, ez pont úgy hangzik, mint egy borderlány.


Oké, 18 alatt nem mondjuk, hogy az valaki... De ha pont úgy viselkedik, akkor... Hát ideje orvoshoz menni, mert ez veszélyes. Minél hamarabb van tetten érve, annál hamarabb lehet vele kezdeni valamit. Nyugi, majd kinövöd. De, ha nem segítel rajta, akkor sok év. Mondjuk még úgy 30. Azt nem akarod megvárni, mert statisztikailag ezen emberek igen nagy része a temetőben köt ki, öngyilkosság miatt. Nos, pontosan ezért, meg, mert tudom ám, hogy elég nehéz ott bent a fejedben, tömve érzelemmel, mint a hullámvasút, ha jön egy olyan, mintha örökké tartana... Minden impulzus olyan erős, érzelmek magukkal visznek... És abból a gyötrelmes szorongásból mintha nem lenne kiút... Csak az, ha valami fájdalom ér, akkor elmúlik... Jó is az az endorfin. De az orvos majd segít, usgyi

2020. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!