Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy irathatnék fel magamnak...

Hogy irathatnék fel magamnak altatót?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nem tudok aludni, vagy egy percet se tudok aludni, vagy 14órákat alszok. Nem bírom így tovább de az orvosom nem akar felírni nekem semmit csak a vénynélküieket amik természetesen nem hatnak semmit. Annó frontint kaptam a barátomtól ami segített is, nem szoktam rá, de ha nem ment az alvás az hamar elaltatott. Mit tegyek hogy felírjon végre valamit a háziorvosom? Egyre rosszabb az állapotom az alváshiány miatt.

17L



2020. dec. 14. 06:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha 48 óra ébrenlét után sem tudsz aludni, akkor teljes kivizsgálást kérj, ne altatót.
2020. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én a melatonint tudom ajánlani. Bio- melatonin néven a gyógyszertárban lehet beszerezni. (Személy szerint jobban bízok a gyógyszertáriban,mint a DM-esben).Lefekvés előtt 1 órával kell beszedni, 2 szemet vegyél be belőle. Ez nálam hasonló hatásfokú volt, mint a Frontin. A melatonin egyébként az agyban, a tobozmirigyben termelődik este, ezt pótolja a melatonin tabletta, ha a melatonin termelődés zavara okozná az alvászavart.

Tavaly nekem is volt egy komoly alvászavarom, én sem bírtam aludni egyáltalán. Megértelek, próbáld ki a melatonint, hátha segít visszabillenteni az alvásodat!

2020. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
update:azóta se lett semmi, aludni ugyan úgy nem tudok, az orvos nem tud vele mit kezdeni
2021. márc. 11. 00:45
 14/15 anonim ***** válasza:
En sem tudok aludni , nekem a gerodorm ad 4-5 óra alvást.
2021. jún. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Melatonint kipróbáltad?


Most van épp cseresznyeszezon, abban is van természetes melatonin, egyél meg belőle minden este lefekvés előtt 2-3 órával 300 grammot legalább.

Engem tavaly nyáron ez gyógyított ki az alvászavarból, elálmosodtam tőle. A lényeg, hogy minden este egyél jó sok cseresznyét, több héten át. Szerintem segíthet neked is!


Egy cikk a cseresznye alvást segítő hatásáról: [link]

2021. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!