Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan keressek olyan pszichol...

Hogyan keressek olyan pszichológiai kezelést, ahol nem csak a filózgatás, hanem konkrétabb gyakorlat is történik?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek, 20 éves srác vagyok, a problémáim depresszió, szorongás, régi traumákból eredő elfojtások, magány, szexuális problémák, stb.


Hosszú évekig éltem úgy, hogy elfogadtam, hogy az életben minden nap egy háború, minden rossz, gonosz, stb, és csak a halált kell várni.

De az utóbbi időben rengeteget tanultam, megvilágosodtam abban, hogy a változás BENNEM kezdődik. Megtanultam, hogy ahelyett, hogy az öngyilkossággal fenyegetem magam, inkább előre kéne lépnem, mert - bár ebben az állapotban ez lehetetlennek tűnik -, egy kicsit kezdek hinni abban, hogy van kiút. Viszont annyira ehatalmasodtak rajtam ezek, hogy nem tudok egyedül mit csinálni.


Kb. egy évig jártam anno elég drága pszichológushoz, de csalódás lett. Az egész arról szólt, hogy elmeséltem a dolgokat, és próbált rávenni, hogy pozitívabban gondolkodjak, de ez nem ért semmit.


Most beiratkoztam hipnózisra, de csak februárra kaptam időpontot. Lehet, hogy keresek addig valaki mást. Összedobtam most pénzt erre, de olyan módszert akarok, ahol - ha már fizetek -, tényleg hatékony előrelépést tapasztalhatok. Mert arra, hogy csak filózgassunk meg kibeszéljem a problémákat, arra a barátok is jók, ennél előrébb akarok már lépni.



2020. dec. 14. 15:49
 1/9 A kérdező kommentje:

Ebben az állapotban teljesen úgy látja az ember a világot, mintha soha nem lenne ebből kiút. És amikor elmegyek egy fizetős, jó hírű szakemberhez, és ott se jutunk többre az okoskodásnál, egyre csökken az ember hite, hogy valaha a régi lehessen.


A traumák eltárolódnak a tudatalattiban, és kihatással vannak mindenre. Valami konkrét módszert keresek, mert az, hogy csak beszélgetünk, semmire nem visz, pontosabban ez az első része egy jó terápiának, de ne álljunk már meg itt.

2020. dec. 14. 15:53
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Keress olyat, aki kognitív viselkedésterápiával foglalkozik. Ha meg nem jön be, ne járj hozzá 1 hónapnál tovább, ez annyi idő alatt kiderül.
2020. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Vagy séma terápiát keress
2020. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól tartok, hogy a kezelések filózgatósak.

(az említett kognitív terápia is ilyen)

2020. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatot szerintem te tudsz belerakni.

(Az én terapeutám szerintem direkt nem csinál ilyesmit.)

2020. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Addig is, míg február nem lesz, kezdhetnéd azzal, hogy magadra veszed a saját problémádat és nem általános nehézségként tekintenél rá.
2020. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Addig is, míg február nem lesz, kezdhetnéd azzal, hogy magadra veszed a saját problémádat és nem általános nehézségként tekintenél rá."


Ezen pontosan mit értesz? :/

2020. dec. 15. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Ebben az állapotban teljesen úgy látja az ember a világot, mintha soha nem lenne ebből kiút
2020. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Lelki bajok, megoldások

- Mire jó a hipnózis?

című sorozatokat. Megismerheted a lehetőségeket.

2021. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!