Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen emberrel, hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
Beismerte, hogy pszichológusra van szüksége (súlyos depresszió), el is ment egyszer, talán kétszer, de nem akar tovább járni, mert csak tehernek érzi magát, és nem akarja, hogy mások kedvét is elrontsa. Orvoshoz sem megy, pedig minden baja van, de szerinte másé sokkal nagyobb, nem akar zavarni, főleg ebben a helyzetben, fogorvoshoz sem megy, mert szerinte nem érdemli meg, hogy be legyenek tömve a fogai, úgysem látja senki a maszk alatt, ha hátul van, nem látszik, hogy kiesik, és nem fáj, de szerinte ha fájna is megérdemelné, és nem akar annyi pénzt költeni magára, se a pszichológusra (anyagi helyzete nem indokolná ezt az aggodalmat). Meg hogy a fogorvosnak is, mi van, ha bonyolult lenne betömni, és csak zavarná őt is (pici lyuk van rajta, semmi komoly). Egy ideig azt hittem, hogy csak sajnáltatni akarja magát, de szerintem kezd tényleg nagyon nagy bajban lenni, alig szól valakihez, mindenkit kizár az életéből, mert hogy úgysem tud már nekünk mit adni, csak rosszul érezzük magunkat mi is, hogy vele kell lennünk, pedig semmi ilyesmiről nincs szó, csak segíteni szeretnénk, mert ő is kihúzott minket anno a nehéz helyzetekből, és nem volt ő ilyen, mindig életvidám volt, csak történt egy csomó rossz dolog vele az utóbbi időkben, amikből nem tud felállni. Nem érdekli semmi, alig eszik, nem csinál semmit, és nem fogadja el a segítséget, mert hogy majd ő egyedül meg tudja oldani, nem akar mást bántani a létezésével (komolyan, hogy lehetnek valakinek ilyen gondolatai???) mi ne vesződjünk vele, de nem, nem tudja megoldani, és egyre rosszabbul van...
2020. dec. 15. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet. Én mániás depresszióval küzdök, de az egészen más, van hogy hetekig teljesen tünetmentes vagyok.

Tudom milyen mélyen lenni, motiválatlannak lenni és közel kerülni a feladáshoz, de valami mindig erőt ad, hogy tovább folytassam.

Támogassátok ezen az úton, ne úgy kezeljétek, mint egy bolondot, ez egy létező betegség, ami megkeseríti az ember életét.

Szerintem legnagyobb hatalmunk önmagunk felett lehet csak.Próbáljátok megérteni a problémáját, ezáltal rávezetni arra az útra, amin önmagán segíthet, ha erre ő is ráérez, esetleg szakember segítségét is elfogadja majd a későbbiekben. Érezze, hogy szeretve van, hogy fontos nektek,hátha erőt merít.

Esetleg valami könyv, amiből erőt meríthetne, motiváló videó stb, érdemes ezeknek utána nézni.

Nekem az is segít, ha sorstársakat találok, jó tisztában lenni azzal, hogy bármennyire is egyedül érzem magam, ez egy mentális állapot, és valójában nem vagyok egyedül ezekkel az érzésekkel/problémákkal.



Érdemes utána olvasni, hogy értsétek mit él át, és hogyan lehet segíteni:

[link]

2020. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!