Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetném helyre ezt a...

Hogyan tehetném helyre ezt a hatalmas ellentmondást magammal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném azt hinni, hogy egy értelmes intelligens embert vagyok, jól el lehet velem beszélgetni, sok témában tájékozott vagyok, sok területe érdekel a világnak, nagyon szeretek tájékozódni, sokszor olyan dolgokról is ami talán az életem szempontjából jelentéktelen. Ezer felé van mindig a gondolatom, mindenféle témában.


Viszont az iskolapadban soha nem sikerült igazán érvényesülnöm, egész délutánokat kellett a könyvek felett görnyedjek azért hogy egy 3-as 4-es jegyet kiszenvedjek, amit mások simán kiráztak abból amit az órán megjegyeztek. Aztán középiskolában már csak lázadásból is tojtam az egészre, mondván lehet hogy egyest kapok, de legalább nem ér igazságtalanság, hogy gyengébb érdemjegyet kapok, mint amennyi energiát bele fektettem a tanulásban. Ezek után normálisan szakmát sem tudtam kitanulni, pedig négy különböző szakmával is próbálkoztam, de egyiket sem tudtam elsajátítani normálisan.


Mikor látom hallom az út szélél dolgozó segédmunkás kubikusokat, hogy mennyire egy durva, közönséges népség, akkor az a benyomásom hogy mennyire távol állnak tőle ezek az emberek, még is ott motoszkál bennem, hogy jön még kutyára dér, lehet még egyszer én is ott kötök ki, ha végképp nem lesz más, hiába az érettségim, önmagában szinte semmit nem ér, értelmes szakmát pedig képtelen voltam elsajátítani.


2020. dec. 15. 18:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Köszi ha valaki képes volt elolvasni ezt a kisregényt...
2020. dec. 15. 18:51
 2/11 anonim ***** válasza:

Tanulj szakmát.

Ne sírj, ne nyavalyogj.

Tegyél önmagadért.

2020. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a kört már megfutottam, de kibuktam az esti suliból is. :)
2020. dec. 15. 18:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Miert buktal ki? Nem ment, vagy nem erdekelt? Mit dolgozol most? Ugye tudod, h az iskolai jegyeknek sok mindenhez nincs koze?
2020. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából én iratkoztam ki, de iszonyatosan frusztrált az egész, mert úgy éreztem ahhoz sincs meg a megfelelő mértékű képességem, affinitásom, tehetségem stb...
2020. dec. 15. 19:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Rosszabban ment, mint a tobbieknek?
2020. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyértelműen.

Bár inkább úgy mondanám hogy rosszabbul ment, mint azoknak, akiken látszott, hogy van nekik ebbe jövőjük. Mert hát sok linkeskedő alak is volt.

2020. dec. 15. 19:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Az okj-n a diákok 95 százaléka piskázással éri el az érdemjegyét. Kettő szakmám is van az utóbbi 5 évben csinált, szóval ezt tapasztaltam. A Tanárokat csak az érdekli, hogy minnél több diákot legalább kettes jeggyel kitermeljenek, de nálunk olyan kapott gyerekekkel foglalkozó képesítést, akore egy zsák krumplit nem mernék rábízni, nem hogy gyereket. Én sose puskáztam. Ha kettest kaptam sok tanulással büszke voltam rá, mert akik ötösre pukáztak telefonból nulla tudásuk volt. Nekem legalább stabil kettes. Senkit nem érdekel, hogy hamyast kapsz. Felnőttként magadnak tanulsz. Legyél büszke rá, ha hármasra meg tudtad tanulni az anyagot. Menjél tanuljál, iratkozz be újra! Hajrá! Tojd le, hogy ki hanyast kap,tanulj amennyit tudsz és meglesz a szakmád!
2020. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

@22:06


Akkor ahol én voltam az volt a kivétel.

Már az elején előrevetítették, és be is igazolódott nálunk is, hogy az a képzés 30-35 fővel szokott elindulni, és abból általában olyan 10 ember jut el a vizsgáig.

2020. dec. 16. 06:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne vedd rossz néven, de olyan mintha csak a kifogásokat keresnéd.

A legkevésbé intelligens, legrosszabb helyzetű, tanulni sem akaró emberek is képesek egy szakmát összeszedni.

Te is képes vagy rá. Akár többre is. Csak akarnod kell. Nem mondom, hogy agysebész leszel, mert ahogy leírtad nem igazán van affinitásod a tanuláshoz, de ha találsz olyat ami kicsit is jobban érdekel, akkor könnyebben fog menni.

Erre koncentrálj.

2020. dec. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!