Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami védekező mechanizmus...

Ez valami védekező mechanizmus? Lehet a kimerültségtől?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kattogok olyan dolgokon, amin felesleges. Olyan, mintha az agyam direkt rámutatna az apró részletekre, amin lehet aggódni, meg stresszelni stb. Ha nincs, akkor keres magának egyet. Ez azért érdekes, mert egy teljesen más dolog okozta a stresszes helyzetet kb. 1-1,5 hétig, ami most megszűnt. Viszont szerintem nem tudtam még lenyugodni, mert olyan mintha az idegesség most más területre "ment volna át".


Ez az utóbbi pár napban kezdődött. Kimerültség, kialvatlanság okoz ilyet? Nem sokat pihentem mostanában...


2020. dec. 17. 11:48
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Persze fontos átgondolni a dolgokat, ez nem vitás! De a túlagyalás azt is eredmènyezheti, hogy megrekedûnk az èletûnk egy pontján, vagy hogy nem engedjûk, hogy a jó dolgok megtörtènhessenek velûnk. Kônnyû beleesni abba a csapdába, hogy kis dolgokon is hosszabban rágódjunk. Igy ha azon kapod magadat, hogy már megint valamin ôrlôdsz, kèrdezd meg magadtól: Mit fog ez számitani 5 èv mulva? Tapasztalatom szerint a perspektiva ilyen módon való tágitása hamar ki tud rángatni az agyalós ûzemi módból ès segit abban, hogy a helyzetet elengedve az idônk ès energiánk nagy részèt inkább arra forditsuk, ami valóban számit. Szabj rôvid határidôt egyes döntèseknek! Ha egy döntès nincs határidôhöz kötve, hajlamosak lehetûnk túl sokáig morfondirozni rajta, minden oldalát kôrbejárva elemezgetni azt. Nekem a következô dolog vált be; Kis kèrdèsekben, mint pèldául, hogy elôször mosogassak-e el, vagy válaszoljak egy e-mailre vagy edzeni menjek, általában 30 másodpercet adtam magamnak a döntèsre. Nagyobb horderejû kèrdèsekben, amiknèl règebben napokra vagy hetekre lett volna szûksègem, hogy rendesebben átgondoljam, vagy 30 percet kapok magamtól a döntèsre vagy esetleg gondolkodhatok a munkanap vègèig, ha nagyon muszáj. Javaslom továbbá, hogy szedjèl B vitamin komplesszumot, hogy jobban èrezzed magadat ès jobban tudjad elviselni a stresszes helyzeteket. Minden jót!
2020. dec. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!