Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért okoznak egyes SSRI...

Miért okoznak egyes SSRI antidepresszánsok hízást?

Figyelt kérdés
Milyen mechanizmus útján?

2018. febr. 28. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom. Én is szedtem Zoloft ot, és egy dekát nem híztam. Igaz, nem is álltam neki falni. Különben sem a gyógyszer hizlal, hanem a befalt kaja.
2018. febr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Utolso, fingod nincs a temarol. A kerdesre sem valaszoltal.

Kerdezo: Egy csomo antidepresszansnak folyadekmegkoto hatasa van es azert okoznak hizast. Van amelyik az etvagyat fokozza, tobbet eszel es azert hizlal. Van amelyik meg siman azert, mert megszunteti a szorongast, igy kevesebb kaloriat egetsz.

2018. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A scippa-nál mi lehet az oka?
2018. febr. 28. 13:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem konkrétan semmit sem változott a súlyom SSRI szedése alatt. Bár egyszer komolyabban lefogytam (160 centihez 44 kilo voltam és észre sem vettem), de azt inkább a betegségemnek tudom be és nem a gyógyszernek.

Most SNRI-t szedek, ennek sincs különösebb hatása, és fogyni is tudok vele ugyanolyan tempóban, mint nélküle.

160 cm vagyok és 57 kg.

Ha sokat eszem, akkor hízok, ha egészségesebben élek (tiszta kaja, sport), akkor pedig fogyok és izmosodom is.

27N

2018. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es hülyeségeket beszél.

Hízni csak a kajától lehet. Én is szedek, én sem híztam.

2018. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nagyon erdekes, hogyha nem lehet hizni toluk, akkor miert irja mellekhataskent a tajekoztato? Gondolkodjon mar a sok agyatlan. Es ha olyan rohadt okosak vagytok, akik allitjatok, hogy nem hizlalnak, utana lehet nezni angol nyelvu oldalakon is, ott ezerszer tobb info van.
2018. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Azért írja mellékhatásként, mert akik szedték beszámoltak súlynövekedésről. Ennyi. Annak senki nem ment utána, hogy miért. (Miért, miért? Természetesen azért, mert többet evett)
2018. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!