Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerült valakinek kilábalni...

Sikerült valakinek kilábalni egy életen át tartó depresszióból?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromtól súlyos hangulatzavarom van, depresszió, önutálat, fáradtság céltalanság, örömtelenség és magány. Emellett kapcsolatot se tudok kialakítani. Már úgy érzem minden elveszett és a magányban halok meg vagy gyűlöletből valami rossz dolgot fogok csinálni.

Szedtem már antidepresszánst. Escitalopramot, de csak rosszabb lett a helyzet, súlyosan fáradékony lettem.

33F



2020. dec. 20. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
Csak életmód változtatással megy.
2020. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az mit jelent?
2020. dec. 20. 10:09
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Meg kell találni a célokat az életedben és meghatározni a hozzájuk vezető utat. Rendbehozni a szellemi és fizikai kondíciódat, amivel magabiztosabb lehetsz és ami segíthet az új emberi kapcsolatok kialakításában. Le kell győzni a gyógyszerfüggőséget és egészséges életmóddal javítani az egészségeden és az általános közérzeteden.
2020. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
miért szól hozzá az, akinek gőze sincs róla?
2020. dec. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

Ha annyira rossz lenne, akkor már rég tettél volna valamit az ügy érdekében.


Amúgy meg pszichoterápia, lehetőleg klinikai szakpszichologussal, aki mélylélektannal foglalkozik. Ezen kívül ami még jó lehet neked az a sématerápia.


Szakirodalmat se ártana olvasnod. Pl örökölt sors, örökölt családminták, szeretettel sebezve és a bennük rejlő gyermeknek haza kell találniát javasolnám első körben.

2020. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ja szóval nem is olyan rossz nekem.


Egyébként nem mentem senkihez, mert éppen hogy nem bízom senkiben és nehezen nyílok meg, pláne totál idegennek. Akinek jó a kommunikációja és nincs előítélete pszichológusokkal szemben és nem szégyell bármiről mesélni idegennek az megy el oda

2020. dec. 20. 10:47
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindennek van ára. Én se terveztem menni, de más kapcsán rá kellett jönnöm, hogy ha nem megyek el, akkor hosszú távon magammal szúrok ki.


Másrészt olyat kell találni, akivel működik a "kémia". Ha a századik lesz olyan, akkor a századikhoz is el kell menni.

A pszichológus azért is jó, mert ott kialakulhat a biztonságerzet, hogy vadaskodas nélkül bármiről beszelhetsz stb. KB mint egy normális szülő-gyerek viszonyban. Nem kell oda jó kommunikációs készség, mert úgyis irányított a beszélgetés. És egyáltalán nem kell előtte szégyenkezni semmiről sem.

2020. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

Tudod te egyáltalán mit kérdeztél ???

" egy életen át "

Utána már nincs élet !!!

2020. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

mostanában sok tudás keletkezik arról, hogy a bél baktérium flóra nagyon fontos mert van kapcsolata az aggyal. hat a gondolkodásunkra is. lehet ebbe az irányba is kutakodhatnál.

pl ezt mostanában hallottam, ilyen bevezetőnek jó, de nem specifikus depresszió a téma csak a mechanizmus:

[link]

2020. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9 Köszönöm.

Érdekes, mert van olyan, hogy valami hasmenést okoz, és rámjön a pánikroham. Ez persze oda-vissza is működhet, de van ilyen kapcsolat.

2020. dec. 20. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!