Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sikerül 2 hétig tisztának...

Ha sikerül 2 hétig tisztának maradnom, akkor az jó kezdet a leszokáshoz? (drog)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy becélzom az 1 hónapot is. (Hátha sikerül..)

Januárban úgy néz ki hogy egy új munkahelyen kezdek. Viszont ott más függőkkel fogok együtt dolgozni. (Pl a főnököm is alkoholista lesz.)

Ha több mint egy hónapos tiszta állapottal tudnék nekifutni az új munkahelynek, akkor az is lehet hogy tartósabban is bírnám. Az lenne a célom hogy legalább fél évig eljussak mire olyan szinten maga alá gyűrne a függőségem hogy kirúgnának.

Nagy akaraterővel fékezhető a függőség, vagy amikor elszállok - onnan már mindegy mit akarok akkor is kényszerűen "zuhanásba" kezdek?



2020. dec. 20. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Attol mert valakikkel dolgozol, a szokasaikat nem kell felvenned. Sot, munkaugyon kivul jobb ha szoba sem allsz veluk, ha valoban ilyen olyan fuggok. A ket het, jo kiindulo pont, de magaban edeskeves. A legtobben 1 ev utan tudjak azt mondani hogy tisztak. Amikor mar nem arra gondolnak egyfolytaban.

De az egy ev is honapokbol telik ki. Minden egyes het, honap hozzajarul majd.

Nyilvan igen, akaratero kell hozza, nem is kicsi. Hogy ne erj el addig a pontig hogy zahanni kezdesz. Vagy ha igen, akkor megalljt parancsolj magadnak.

2020. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy van-e anonim alkoholisták vagy ilyesmi a közeledben. Ők a közösség erejével "dolgoznak", tehát mondjuk ha hirtelen rád jön a drogozhatnék, akkor van 30 telefonszám elmentve a telefonodban, akiket felhívhatsz, akik lebeszélnek róla. Persze ehhez el kell járnod a gyűlésekre, hogy ilyen kapcsolatokat kiépithess. De az elején is van egy mentorod, aki segít.
2020. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, két hét nagyon sokat adhat. Szerintem minden nap sokat ad. Mert ha nem csinálod akkor kopik ki az idegekből a régi minta. Ha meg csinálod megerősodik. Szóval olyan mint egy gyakorlási folyamat. És az a kérdés mit gyakorolsz a cuccozást, vagy a nem cuccozást. Abba az irányba erősödik.


Amúgy szerintem a környezet nagyon meghatározó. Sajna most a covid nem segít ebben.


De szerintem ha tudsz próbálj valahogy más környezetbe kerülni, ha késztetést érzel. Nem tudom nem tudsz e átmenni valakihez ilyenkor gyorsan. Vagy elmenni ha mást nem sétálni egyet. Csak hogy megtörtd a környezetet. Vagy rakj össze ruhát, hogy mi kell most túrázáshoz, meg kaját. És gyorsan indulj el ha érzed, hogy zavar van a térben.


Vagy készítsd be filmeket, vagy játékot vagy valamit. amibe elmerühetsz ha érzed a húzást. De jobb a fizikai környezetet váltani. De ha azt nem lehet valami terved legyen, hogy mit csinálsz, ne csak az, hogy mit nem.

2020. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon :) Ügyes vagy, így tovább!
2021. jan. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Sajnos idő közben elbuktam. Viszont most újra is kezdtem az egészet. Már megint 2 nap sikerült. Jövő héten lehet kezdek az új meló helyen - szóval jó lenne össze szedni magam - mert megint hamar véget ér minden - és jönnek az újabb mélypontok.

De már rajta vagyok a témán. Ezúttal kicsit más a történet, és jobb esélyeket látok a tisztán maradásomhoz. Talán volt itt egy kiszállási pont. Bár ez csak utólag fog kiderülni, akkor ha valóban sikerül...

2021. jan. 7. 15:37
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha egyszer (kétszer, háromszor...) elbuksz, az a lényeg, hogy utána újrakezdd.
2021. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#5 3 vagyok. ez jó így. ha hosszabb távot nézel ez nem bukás, hanem egy gyakorolási folyamatban vagy. olyan mint amikor zsonglőrködésnél ha leesett a labda az nem baj, csak az, ha nem vesszük fel és folytatjuk amit akarunk. szóval most felvetted megint és megy tovább az abba az irányba gyakorlás amit akarsz.


tényleg tekints hosszabb távra és higgy benne, hogy nem kell, hogy a jelenben legyen a csúcspont. teljesen ok, hogy csak kis dolgok vannak és ebből épülnek fel nagy alakzatok.

2021. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező?
2021. jan. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Azóta sikerült tisztának maradni, bár csak hajszál híján.

Lehet telefonszámot is kéne cserélnem, mert ha még párszor felhívnak hogy megint van ez vagy az.., akkor nem biztos hogy tudok nemet mondani. Most is csak azért sikerült mert olyan időpontokban hívtak, amikor nem tudtam volna elmenni. Szóval eddig szerencsém volt.

Úgy néz ki hogy felvesznek az új helyre, már csak az orvosi vizsgálat van hátra. Ezért is nem volna jó most elbukni. Így elvileg jövő héten kezdek az új helyen..

Viszont félek előre. Már az első fizetés is húzós lesz. A másik problémám a pénzkezelési hozzáállásom. Nekem sosem szokott lenni pénzem, csak kb a fizetésem napján. Szóval addigra ki kell találnom hogy hogyan költöm el, mit veszek stb. Mert ha nálam marad akkor egyre csak nőni fog a csábítás...

Na de ez még kiderül. Ezen egyenlőre még nem kell idegeskednem.

2021. jan. 13. 05:45
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz a bankodnál valami napi limitet beállítani? Valami tényleg nevetséges összeget, hogy ne halj éhen.


A másik ötletem, hogy beszéld meg a terjesztőiddel, hogy ne hívjanak. Teljesen őszintén, hogy szeretnél tiszta maradni.

2021. jan. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!