Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok, vagy ez a...

Anorexiás vagyok, vagy ez a kezdet?

Figyelt kérdés

14 éves leszek, és K*RVA kövér! Legalábbis szerintem. 175 cm vagyok és 53 kg. Nagyon zavar a zsír magamon és ha eszek utána mindig bűntudatom van.. főleg mostanában. Az is az eszemben járkál hogy hánytatni fogom magam. Le akarok fogyni, már mindent bevetettem... A családtagjaim szerint meg a barátok szerint nagyon vékony vagyok de szerintem nagyon nem!! Emiatt már gondolkoztam azon is hogy ártok magamnak.. már meg is tettem nem egyszer. Van olyan nap mikor a 'kövérségem' miatt bezárkózok a szobámba, behúzom a redőnyt, befekszem az ágyba és sírok.. Szerintetek ez anorexia vagy depresszió, vagy a kettő keveréke vagy testképzavar vagy mi? Ja, és van mikor nagyon sokat, van mikor nagyon keveset eszek. És utána még többet.. aztán volt hogy egész nap 1 almát ettem mert féltem hogy még jobban elhízok.. Anyukámnak mit mondjak? Jártam pszichológusnál egy éve de nem lett a helyzet más. Segítsetek hogy ez mi lehet kérlek!!

Egy elkeseredett tinédzser



2012. dec. 2. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Majd kinövöd, 14 évesen ilyen problémák gyakoriak.
2012. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Semmelweis Egyetem I. Gyermekgyógyászati Klinika gyermek-, és ifjúságpszichiátriai osztályán foglalkoznak testképzavarral, anorexiával. Kérj a háziorvosodtól ide beutalót. Teljesen mindegy most minek nevezzük, Te nem érzed jól magad a bőrödben és tenni kell ellene.

Egyébként 60 kg körül kellene lenned, hogy szép formás legyél. Egyébként egy nőn egy kis zsírnak mindig kell lennie, ahhoz hogy a menstruációs ciklusa jól működjön.

Ha fogysz még pár kilót ez nálad is bekövetkezhet, először csak kimarad, aztán megszűnik. A szervezeted minden energiáját a túl élésedre fogja fordítani. Ezzel még nincs problémád?

2012. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

175 cm és 53 kg? Mi lenne a végcél? 45 kiló?

Nem tudom mennyire gondolod komolyan a leírtakat, mert ha tudod, hogy a magasságodhoz még sovány is vagy, inkább sportolj, hogy ne legyél plöttyedt. Ahhoz ehetsz rendesen is.

2012. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
47%
Ha így folytatod ilyen táplálkozási szokásokkal halál lesz a vége. Ezt komolyan mondom. Én a helyedben nagyon örülnék annak hogy ilyen alakom van hiszen tök sovány vagy. Inkább már csont és bőr vagy és ez sem jó. Szerintem gondolkodj el azon hogy a világon mennyi elhízott ember van de te NEM vagy köztük! Ők mindent megtennének azért hogy ilyenek legyenek. Te meg itt elégedetlenkedsz...fordulj egy kicsit magadba. De ha ez nem megy és nem veszed azt észre hogy ezt az egészet azért csinálod mert egyszerűen nincs jobb dolgod és valamivel fel akarod hívni magadra a figyelmet és nem becsülöd meg azt ami neked megadatott az életben, akkor menj el egy orvoshoz.
2012. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!