Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kezdet a pszichológusom...

Miért kezdet a pszichológusom magáról beszélni?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy már vagy egy féléve járok hozzá, de eddig soha semmit nem mondott magáról. Nem is kérdeztem, hiszen én a páciense vagyok és nem tartozik rám. Most viszont a gyerekkoromról kérdezett és mondtam neki dolgokat, hogy miket szeretek, ki volt a gyerekkori barátom, mit gyűjtök stb. És most picit fura volt, mert mindenre reagált, mármint elkezdte mondani, hogy Ő is egy kisebb faluban nőtt fel, őt megnyugtatja ha körmeit lakkozza, gyűjti a plüss zsiráfokat, neki is fiú volt a gyerekkori barátja, még a keresztfiát is megemlítette, mert volt egy hógömbje, amit eltört (a hógömböket gyűjtöm) stb.

Szóval picit fura volt ma nekem, úgy éreztem, mintha Ő szeretet volna magáról elmondani dolgokat. Ez lehetséges és ha igen, akkor miért csinálja/ta? Hozzátenném, hogy ezzel nincs problémám, engem nem zavar ha magáról is elárul dolgokat, sőt, nagyon is érdekel. Egyébként nő a pszichológusom, kb. 30 körül talán picit fiatalabb.

22/L


2013. szept. 27. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
biztos nincsenek barátai
2013. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

plüss zsiráfokat gyűjt. ez aranyos.



szerintem azért kezdett magáról beszélni, hogy közelebb érezd magadhoz, jobban megnyílj. ez is egy "trükk". pozitív értelemben.

2013. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Első: valamiért úgy gondolom, hogy vannak barátai. :)

Második: tökre logikus a válaszod és persze én is erre gondoltam elsőnek, hogy azért csinálta, hogy közelebb kerüljek hozzá. Viszont, mint írtam, már egy fél éve járok hozzá és én már mindent elmondtam neki. Konkrétan nincsenek titkaim előtte és ezt Ő is tudja. Sőt, finoman közöltem is vele, hogy nekem nagyon nehéz lenne abbahagyni a terápiát hirtelen, mert úgymond a támaszomnak érzem. Szóval a közelebb kerüléssel nincsenek gondjaim. :) Ezért volt szokatlan, hogy magáról beszélt.

2013. szept. 28. 06:48
 4/6 anonim ***** válasza:
akkó legközelebb kérdezd meg.
2013. szept. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

azt nem írtad, hogy mindent elmondtál neki. ezért gondoltam, hogy fél év alatt esetleg nem jutottatok nagyon messzire és ezért folyamodott ehhez.


de mivel azt írod ez nem így van, akkor lehet hogy egyszerűen csak jól esik neki is magáról beszélnie.


bár nem tudom, hogy orvosilag ez mennyire elfogadható egy pszichiátertől.


esetleg tényleg kérdezz rá, hogy miért tette ezt?

2013. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: bocsi, tényleg nem írtam, hogy nincsenek titkaim a pszichológus előtt. Igazából ezek nem olyan fontos dolgok, tényleg csak apróságok, amiknek én nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget. Rákérdezni pedig nem valószínű, hogy ráfogok. Elég furcsán jönne ki... :D
2013. szept. 28. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!