Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha váratlan helyzetbe kerülök...

Ha váratlan helyzetbe kerülök és stresszes a dolog gyakran kidobom a taccsot mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokszor elkap a hányinger váratlan szitukban illetve gyakori de stresszes helyzetekben is (pl.: tömegközlekedés,messze otthontól) nem tudom ez szorongásként hívják e,viszont sokszor már tudatosan elmegyek a mosdóba közvetlen stresszes helyzet előtt hogy túl legyek rajta és az megold mindent. Legutóbb a pláza közepén jött rám és futottam a mosdóba otthagyva mindenkit. Ha valaki hasonlóval küzd szívesen várom válaszát!

2020. dec. 20. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azt tapasztald meg, hogy megtudod oldani ezt a helyzetet. Szóval, hogy nem dől össze a világ tőle. És ez megnyugtathat szerintem. Hogy ok, hányni kell, hánysz és aztán fogsz tudni tovább menni. Szóval én azt csinálnám, hogy felkészülnék alaposan arra, hogy lehet hányni fogok. Lenne a belső zsebemben hányó zacskó, mint régebben a repülőkön volt, hogy minden helyzetben meg tudjam oldani. Meg törlő kendő meg ami kell. Rágó pl :D


Szóval szerintem a hányásnak nem vagy ura. Arra figyelj aminek lehetsz. Szóval ne arra figyelj és azon parázz, hogy fogsz e hányni és mikor vagy ilyesmi. Hanem arra, hogyha igen, hogy tudod megoldani.


És szerintem ne menj el előre. Hanem csak kérdezd meg előre, hol van a mosdó az épületben. És esetleg mondd előre, hogy kicsit rosszul érzed magad. És akkor ha jön akkor elnézést kérhetsz és kimész és akár megmondhatod az igazat utána, hogy sajnos hányingered, mert nagyon izgultál. Ezt is azért mondom, mert lehet ez is segít megnyugodni, ha tudod, hogy ez el is mondható. Hogy nem kell ettől félni.

2020. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, mostanság igen tudatosan pozitiv dologgá helyezem hogyha hánynom kell tehát nem világfájdalom mostmár. Régen sajnos pont rosszkor rossz emberek körébe jött rám. Kidobtam a taccsot egy buszállomáson közös kirándulásunk előtt barátnőmmel és a szüleim is ott voltak és szörnyülködtek hogy hogy csinálhatom ezt és hogy ez mennyire égő. Mondanom se kell mennyit rontott a helyzeten ez a jövőben.
2020. dec. 20. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 hát ez a nem átlagos dolgokkal ez van, hogy akiknek nincs róla tapasztalata az nem érti. neki ez olyan, mint a vaknak a színek.


amúgy most rákerestem és lehet venni direkt hányózacskót :D mert gondolom az nem egyszerű, hogy olyan legyen, amibe jól bele lehet és vissza is lehessen zárni, ha mondjuk valami épületben kell. és akkor akár lépcsőházba is eltudsz bújni vagy valami.


akik meg fontosak neked azoknak próbáld újra és újra elmondani és előbb utóbb lehet felfogják. de lehet nem :D

2020. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 hát sajnos nem fogják fel úgy ahogy mondod. vakoknak a színek és ettől még stresszesebb lesz a dolog már nem is megyek velük kirándulni se nem engedem,hogy ott legyenek valami nagyobb stresszes alkalom előtt így hogyha rámjön a dolog nincsenek ott hogy fokozzák a stresszt.
2020. dec. 20. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 egyrészt ez jó, hogy így megtanulod azt, hogy tudj nemet mondani helyzetekre.


de ugyanakkor szerintem nem úszhatod meg, hogy azt is megtanuld, hogyan kommunikálj erről úgy, hogy ne stresszeljen téged. és ha téged nem stresszel, ha laza tudsz maradni, akkor esélyesebb, hogy egy idő után őket sem fogja. szerintem ezt csak gyakorlással lehet. újra és újra belemenve a helyzetbe. és a szüleid jó alanyok erre :D mert velük nincs más választásotok el kell együtt tölteni ilyen olyan módon ezt az életet :) lehet úgy lehetne, hogy elmondod nekik tényleg előre, hogy szeretnél velük menni, de benne van, hogy izgulni fogsz és hányni fogsz és hogy ők kezeljék ezt lazán. szóval hogy már előre tudják, hogy ha ilyen van, akkor az nem legyen nagy esemény, hanem olyan, mintha valaki elmegy pisilni és meg kell várni aztán semmi gond tovább. de ezt csak te tudod kitalálni, hogyan lehet.


ez nagyon fontos dolog, hogy a nyelv nem csak információt ad át. hanem a hangsúlyokkal a szavakkal valami hangulatot is mozgatunk. ez nagyon nehéz mert valószínűleg eleve a családodtól ha ilyenek, akkor nem valami könnyed hangsúlyokat szedtél fel eddig, hanem inkább ilyen drámai baj van jellegűeket. szóval ez is hosszú út lehet újakat találni. ami hosszú távon esetleg valami viccesbe is átmehet.


szóval ezt azért írom, mert szerintem nem lehet az az út, hogy bezárkózol e miatt, hogy ez akadályoz, hogy úgy élj ahogy szeretnél. akkor meg az lesz a kérdés, hogyan tudsz úgy élni, ha ez van. és akkor az lesz a kérdés, hogy ha erről beszélni kell, mert egy hányást nem lehet egészen észrevétlenné tenni :D akkor mi az a módja a beszédnek, ami feloldja a helyzetet.

2020. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hu nagyon jól látod a dolgokat #5. és igen inkább ilyen drámai a hangsúlyos dolog,de nem tudom hogy kezdjek bele a megmagyarázásokba és a dolog belevezetésébe a szüleimnél de majd ráveszem magam,jól látod a dolgokat.
2020. dec. 20. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!