Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek hogy ne legyek...

Szerintetek hogy ne legyek rosszul a vértől?

Figyelt kérdés
Úgy értem csak a saját véremtől. Nagyon rosszul vagyok. Simán végig nézném, ahogy valakit kibeleznek, de ha elvágnám az ujjam az ájulás kerülgetne. Nyílván az az oka, hogy pszichésen megijedtek, vagy valami ilyesmi. Szóval, nem tudom mennyire veszélyes a seb, és teljesen rosszul leszek. (Pl vérvételen nem vagyok rosszul, mert tudom, hogy olyan ember csinálja, aki tudja mennyit lehet levenni.) Arra gondoltam, hogy úgy szoknék le róla, hogy vagdosni kezdem magam, mármint mondjuk az ujjam, mintha konyhában elvágnám. Hogy szokjam, hogy vérzek és ne legyek rosszul ennyire. Mert nagyon durván sokkot kapok. Persze leplezem, és a környezetemben nem jelzem. De pl egyszer voltam kórházban és amikor kiszedték az infúziót és átvérzett a kötés, gyakorlatilag annyira rosszul lettem, hogy már ilyen foltokban láttam, és azon imádkoztam nehogy beájuljak, mert a családom szánalmasnak tart, ha ezt megtudják rólam. Szóval ennyire rosszul vagyok, a kis vértől is. És nem tudom mit tegyek, ha megvágnám magam, szinte biztosan segítene leszokni erről a pánikról, sőt meg merem kockáztatni, hogy csak ez segítene. Szóval ha véreznék, akkor be tudnám gyakorolni, hogy ne legyek rosszul. De nem merem magam megvágni. És emiatt mégrosszabbul érzem magam. Nagyon utálom ezt magamban, és nagyon nyomaszt. Irreális ez az egész, és pont ezért kéne megszabadulni tőle. Szerintetek? Hogy merjen megvágni magam, vagy mi legyen?

2020. dec. 22. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudod begyakorolni, nincs erre terápia, vagy idővel hozzászoksz ehhez automatikusan, vagy soha nem lesz ez megoldva.
2020. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát semmiképp ne kezd el vágdosni magad. De valahogy muszáj lesz megszoknod vagy "megerősödnöd" ha lehet így fogalmazni. Ha nagyon akarod akkor szúrd meg magad egy tűvel a karodon de ezt se ajánlom.
2020. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vércukorszint mérés
2020. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De hogy szokjak hozzá anélkül, hogy véreznék... A begyakorlás, megszokás ugyan az nem? Mármint az a lényege, hogy látod, hogy sokat vérzel és megszokod. De ehhez vérezni kell. De akkor ha nincs más, akkor talán sikerül erőt gyűjtenem a vágáshoz.
2020. dec. 22. 20:06
 5/13 A kérdező kommentje:

De az a lényeg, hogy a sima szúrástól még nem vagyok rosszul, meg ha felismeri karcolás ér és szivárog a vér attól se, de ha megvágol magam, akkor meg elájulok.

Vércukorszintet alap esetben jó.

2020. dec. 22. 20:07
 6/13 A kérdező kommentje:
*felületi nem felismeri.
2020. dec. 22. 20:08
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, de beteg vagy. Normalis embernek eszebe sem jut az, hogy “hú, rosszul vagyok a veremtol, na akkor elkezdem vagdosni magam hogy hozza szokjak”. Ez így mi a fas*? Nem ciki az hogyha elajulsz, vagy rosszul leszel, az a ciki ha valaki megtudja hogy szurkaltad magad meg vagdostad egy ilyen atlagos dolog miatt.
2020. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Mégegszer mondom nehogy el kezd vágdosni magad! Egyrészt meglátszik később is az másrészt meg rosszul is elsülhet.
2020. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De akkor hogy szokjak hozzá, hogy erősödjek meg, milyen alternatíva van? Amúgy #7 onnan jött ez az ötlet, hogy régen más vérétől is rosszul voltam és arról úgy szoktam le, hogy pl sokszor segítettem csirkét vágni, meg olyan videókat néztem, amiben igazi balesetek voltak. És így ahhoz is hozzászoktam, attól már nem vagyok rosszul. Meg pl volt régebben, hogy a magas helyeken is bepánikoltam és arról is úgy szoktam le, hogy mindenhová felmásztam, amit olyannak láttam, hogy magasan van és inog (pl építkezési állvány), de tudtam, hogy amúgy biztonságos. És sok ilyen után ez is elmúlt. De ha van valami alternatíva, akkor mondjátok.
2020. dec. 22. 20:19
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem erted. Nem kell hozza szoktatnod magad. Nem ciki, hogy rosszul vagy a sajat veredtol, nem kell megerosodnod. Ez tok atlagos dolog.
2020. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!