Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril -szerintetek mennyi...

Rivotril -szerintetek mennyi idő alatt lehet leszokni róla?

Figyelt kérdés
1,5 éve szedem a 0,5-öset pánikzavarra,majd szorongásra; kezdetben reggel és este fél tablettával, most ott tartok, hogy reggel is, este is csak egy negyedet veszek be. Szerintetek meddig tart így leszokni róla? Tudtok írni valamit, ami segíthetne még (mondjuk a képzelt/valós elvonási tünetekre?) Köszi!

2015. nov. 9. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Én napi 2 mg-ot öt hónap alatt fokozatosan csökkentettem le nullára. Nagyobb csökkentések esetén Peritolt vettem be este, hogy tudjak aludni. Amúgy sem volt nagy étvágyam.
2015. nov. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mennyi időnként csökkented az adagot? Így, ahogy írod, úgy nézem, a szorongásod/depressziód állapotától függ. Gondolom, jársz szakemberhez, esetleg tőle megkérdezheted, hogy "mennyi időt jósol neked", mikorra lenne érdemes elhagyni a gyógyszert.


Én pont holnap fél éve kezdtem el csökkenteni a Rivotrilt, úgy szedtem, mint te, és heti egy negyeddel kevesebbet vettem be. Szóval június 1.-jén hagytam el teljesen. 3,5 évig szedtem előtte, és sajnos még mindig vannak elvonási tüneteim. A gyógyszerelhagyás első két hetében voltak szuicid gondolataim (utána már csak fizikai dolgok), ilyen esetekben jó, ha tudsz konzultálni a pszichológusoddal, beszélni a barátaiddal, családtagjaiddal, gyakorlatilag bárkivel, akiben megbízol, vagy csak kiírod magadból az érzéseidet... A többi helyzetnél meg nekem a birkatürelem segített, és az, hogy ha eddig eljutottam, ne adjam fel. :D

Egyébként azt mondják, hogy a Rivotril elvonási tünetei, meg amíg kiürül a szervezetből, pár héttől pár évig tarthat, attól függően, hogy meddig és mennyit szedtél. Egyébként az a 0,5-ös adag, amit mi csináltunk, a lehető legkisebb, van marékszámos verzió is, általában ők számoltak be 1-2 évig tartó mellékhatásokról. Úgyhogy szerintem ha te fokozatosan csökkented, és nem is csináltad sokáig meg sokat, kicsit biztatóbb a helyzet. :)


Ha van valami kérdésed, írj rám nyugodtan, most nagyon értek a témához. :D

2015. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én például semmit sem éreztem tőle, még csak nem is aludtam jobban, ezért csak simán abbahagytam amikor elfogyott, nem írattam fel többet.
2015. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!