Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat teljesen irreális...

Előfordulhat teljesen irreális abszolút valótlan kényszergondolat?

Figyelt kérdés

2020. dec. 23. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Jah. Szinte mindenkinek néha vannak ilyen gondolatai
2020. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Amikor pánik beteg lettem rettegtem hogy kikell menjek az utcára és ott valahol elájulok vagy rosszul leszek és ott összeesek és senki se segít rajtam és meghalok. És ezért kise mentem.

Mostmár jól vagyok de akkor ez olyan kényszeresnek tűnt.

2020. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb kényszergondolat ilyen.


Pont ezt kell belátni róla, hogy nem reális, csak valami automatikus mondta, aminek nincs jelentősége, nem kell reagálni rá, olyan mint a spam.


Érdemes észrevenni, hogy már az is irreális gondolat, hogy "Mindig elkések". Mert túl általánosítja a dolgot, mert senki nem késik el "mindig". Szóval a reális valami olyan, hogy az esetek 20%ában kések el. És így ha reális már nem is annyira stresszes. de ez csak példa volt. De ez a túláltalánosítás nagyon jellemző.

2020. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem egy terapeuta egyszer azt mondta, hogy bármi lehet kényszergondolat, pl az is, hogy valaki attól fél, hogy sárkánnyá változik.

Ami fontos, hogy tudja, hogy ezhiaba okoz erős szorongást, irreális ...


Viszont számomra ezek hihetetlenül hangzanak...

2020. dec. 24. 17:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy hihetetlenül hangzik ez a természetes. Amíg az agyad jól működik addig nem lesz dolgod ilyesmivel. Ezt úgy mondom hogy én pánik beteg vagyok nagyon erősen.

Ha valaki tavaj azt mondta volna hogy én így kifogok fordulni magamból mint egy őrült akkor kinevetem. Fiatal vagyok rengeteg tervel egy jó munkahelyel és mégis tönkrementem, de csak egy időre mert nem hagytam magam és én győztem. Újra jól vagyok.

Ha az agyi kémia nem úgy működik ahogy kell az nagyon nagy baj én majdnem meghaltam. Csontsoványra fogytam a napi 1 - 2 órás rohamok mellett. Nem tudtam enni. Egésznap szédültem és úgy vert a szívem mint az állat. A hasam örökké fájt a mensim is össze vissza jelentkezett. Nem mertem itthon lenni egyedül de nem mertem elmenni sem. Folyamatos felemésztő félelem gyötört olyan szorongással kísérve amitől felfordult a gyomrom.

Elképesztő hogy mire nem képes a depresszió és a pánikbetegség miközben semmilyen szervi bajt nem lehet kimutatni..

2020. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös örülök, hogy már jól vagy!

Köszönöm a hozzászólásodat!

2020. dec. 25. 21:41
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Beteg vagy
2021. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es. Nem tudom, hogy miért írsz ide ilyent, de úgy gondolom, hogy a negatív hozzászólás abszolút nem ide való.
2021. jan. 21. 15:02
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Ő maga egy negatív kényszergondolat :D
2021. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy kire gondolsz e/3ban.?!
2021. jan. 21. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!