Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nem megtörtént dolgok...

A nem megtörtént dolgok beképzelése, tőlük való félelem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kialakult bennem mentális betegség. Alapjáraton kényszerbetegség tünetei jelentkeznek, azaz kényszeres kézmosás, ajtót bezárás után többször ellenőrzöm, a csapot/gáztűzhelyet is, a 3-as szám kerülése (pl. 3szor semmit se csinálok, inkább 2szer vagy 4szer csak ne 3szor), illetve folyton "koszosnak érzem" a szám, elsőnek ez főleg tömegben jött elő, de most meg már sétálás, vagy bármi fizikai aktivitásnál beképzelem, hogy hozzáért valamihez a szám, baktérium került rá.

Az orvosok kényszerbetegnek állapítottak meg a kéz/szájmosás miatt, illetve hogy a ruháimat folyton mosom. Viszont a legtöbb gondom abból adódik, hogy például ha valamire nem figyelek 100%-osan, akkor utána a legrosszabbat képzelem el és sokáig azon stresszelek. Egy példa: kézmosás vagy bármilyen tevékenység után a szobámba vezető úton ha nem figyelek teljesen, akkor mire lefekszem az ágyba, visszagondolva a történtekre elképzelem, ahogy például az ajtófélfába vagy valamilyen koszos dologhoz hozzáért a szám, ezután akár fél órán keresztül képes vagyok öblögetni a számat, sokszor azert ilyen sokáig, mert öblögetés közben is beképzelem a legrosszabbakat.

Szerintetek ez kényszerbetegség, vagy egy más betegség vonzotta magával azt?

A választ előre is köszönöm!



2019. febr. 6. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon eldurvult kényszerbetegség. Tök jó, hogy elmentél orvoshoz, ezt kezeltetni kell. Egyébként gyanítom, hogy a kérdésedet is egy ilyen kényszergondolat szülte, mert már azon kattogsz, hogy milyen más betegség állhat a háttérben... Szerintem semmilyen, ez egyértelműen az, aminek az orvosok mondják. Jobbulást, remélem, rendbe jössz!
2019. febr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, az ajtó/villany/gáztűzhely ellenőrzése már több éve meg volt, akkor még nem gondoltam, hogy ez olyan hatalmas probléma, a többi tünet kb egy hónapja alakult ki és azóta javul egyes területeken, de sajnos alakul ki helyette más ( pl ez a szájjal kapcsolatos dolog elég új ).

Köszi szépen a válaszod és a jó kívánságodat!

2019. febr. 6. 23:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Majdnem magamra ismertem mert én is állandóan ellenőrzök mindent 5x, már évek óta ez megy, de a tiéd tényleg sokkal durvábbnak tűnik. Sokat vagy egyedül? Szerintem ha sok időd van gondolkodni dolgokon, akkor alakul ez ki. Kicsit paranoia és szorongás beütésű (és hipohandria), de én nem vagyok orvos, szóval nem tudok pontos leírást adni neked.
2019. febr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!