Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dekoncentráltság, valótlanság...

Dekoncentráltság, valótlanság érzékelése, lehet agyi gond vagy mindenképp pszichiátriai?

Figyelt kérdés
Egész életemben hangulatingadozásaim voltak a depressziótól a mániáig de amúgy nem vagyok elvileg bipoláris mert gyorsak a változások. Nagyon gyorsak. Van hogy negyedóránként változok. Egész személyiséggel együtt ami nem is létezik,szóval szétesett ember vagyok de van hogy összeszedett és akkor azt hiszem hogy az vagyok akinek mutatom magam. Eléggé súlyos már, sok orvosnál jártam, kaptam szorongásos diagnózist meg borderline személyiségzavart.De kevés dühkitörésem van, inkább olyan semmi nemérdekel érzés ez, olyan dolgokat teszek ami borzasztó rossz hatással lehet a jövőmre de nem tudok felelősségteljes lenni. jó tanuló voltam de nem birok koncentrálni, mosttanában az is hogy irjak egy papirra nagyon nehézkesen megy. Néha kimondottan hülyének tűnök, zavarodottnak, nem emlékszek dolgokra és tlejsen összeszedetlen vagyok. Most nem szedek gyógyszert csak buspiront ami hát nemsokat ér... A sulit is magántanulóként kell ki járjam, okj amugy.. A legrosszabb az az érzés hogy ez nem valóság és nem is létezem,teljes káosz. Amikor elkap ez remegek és nem tudok nagyon megszólalni.. Az lenne a kérdésem hogy lehetséges ez valami agyi egyszerű dolog és nem pszichiátriai panasz? nem tudom mit higgyek aLAPBOL nem vagyok egy buta ember. 20éves vagyok csak, nem akarok elbutulni...
2018. jan. 13. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A neurológiai tünetek okozhatnak pszichiátriai panaszokat. Amiket leírtál, lehet pszichés eredetű is, de egy jó szakpszichológusnak fel kell tudnia ismerni, hogy mi az a tünet, aminek a hátterében állhat neurológiai eltérés. Ha megoldható számodra úgymond a "szünet" (nem dolgozol, nem jársz iskolába) akkor a Thalassa házat javaslom. Ez egy pszichoterápiás intézmény, szerintem menj el egy első interjúra. Jó szakemberek dolgoznak ott. (A másik hasonló a Tündérhegy, de az ő módszerük szerintem kevésbé hatékony)
2018. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát én már nemtudom mennyi orvosnál jártam de úgy érzem nem tudom normálisan elmondani mi a bajom.. lehet be kéne feküdni tényleg :( és ez ingyenes dolog?
2018. jan. 14. 14:10
 3/3 anonim ***** válasza:

TB támogatott, van önerő, ami tényleg annyi, amennyit ki tudsz fizetni hetente. Van aki megteheti hogy heti 5000 forint, van aki csak párszáz forint, mert munkanélküli.

Szerintem mindenképpen érdemes egy próbát tenned, mert még fiatal vagy, és sokat tudsz javítani még az állapotodon, később már nehezebb lesz, pont emiatt, amit írtál, hogy az állapotod miatt hozol egy rossz döntést, és nem azért mert buta lennél. Egyébként van olyan lehetőség is, hogy bejársz, reggeltől ott vagy délutánig.

2018. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!