Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen esetleges pszichológiai...

Milyen esetleges pszichológiai oka lehet annak,hogy egy bizonyos tevékenység közben mindig elképzelem,hogy mások figyelnek és bizonyítanom kell?

Figyelt kérdés
Hobbiszinten táncolni szoktam otthon,s ez az a tevékenység,amit más emberek régebben (2 éve már..) kritizáltak meg egyszer mikor megmutattam,azóta valahogyan mindig elképzelem ezeket az embereket (sőt,másokat is,akiknek valaha bizonyítani akarnék valamit) egy monitor előtt,ahogy engem néznek táncolás közben.Ez egyrészt szorongást okoz tánc közben,másrészt búzdít az erősebb munkára,s ha elrontok egy mozdulatot,mindig különös, valószínűleg nem normális dühöt és "szégyenérzetet" tapasztalok.Szerintem ezt el fogom mesélni az iskolám pszichológúsának,de azért kíváncsi vagyok,mit gondolnak erről az emberek itt.

2020. dec. 26. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat gondolsz arra, hogy mások mit gondolnak rólad, nem magadnak, hanem egy elképzelt társadalmi ideálnak próbálsz megfelelni, mert pár korai kritikát egyes emberektől nagyon a szívedre vettél, és ez beléd rakott egy rossz beidegződést.
2020. dec. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló típus vagyok. 😔 szerintem kevesebbet kellene mások véleményével foglalkoznod / foglalkoznunk..
2020. dec. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Igazad van :)) Megpróbálok kevesebbet gondolni mások véleményére,remélem neked is sikerül ^^
2020. dec. 26. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Wow, egész eddig azt hittem, ezzel csak én vagyok így :0 Kicsit megnyugtató, hogy mással is előfordul ilyen. Nekem írás közben szokott előjönni egy "belső hang", ami folyton kritizálja azt, amin éppen dolgozom, és emiatt állandóan újraírom, mert "nem elég jó" annak a kritikusnak.

Szerintem is a szorongás miatt van. Próbálok arra gondolni, hogy senki nem látja, amit csinálok, és teljesen rendben van, ha hibázok, mert az a tanulás része, de néha nehéz hinni ennek az "ellengondolatnak".

Remélem, valami neked is beválik majd! :)

2020. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!