Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lettem és egyre...

Depressziós lettem és egyre jobban bele kerülök?

Figyelt kérdés
Szoval már évek óta tart nálam, volt hogy két hónapig tartott de sohasem ilyen erősen. Jelenleg kb két hónapja tart és egyre erősödik. Nem segít az sem, hogy nyomást gyakorol rám a párom, szexet követel állandóan és ha nyomott a hangulatom rám szól hogy ne legyen mert a környezetem is át veszi. A szüleim nyomást gyakorolnak rám, nem érdekli őket különösképpen az állapotom csak az hogy a maxot nyújtsam mindenből mindenképpen. Úgy érzem hogy egyre nő felettem a sok szærsag. A barátaimnak nincs ideje rám, meg egy öt perces sétára sem. Pszichológushoz pedig kb 15 nap múlva jutok el de akkor már nem tudom hogy és hol leszek. Egyre nehezebben bírom, kilatastalan vagyok, üres és tehetetlen. Egyre jobban nől a fajdalom bennem. Nem tudom már mihez kezdjek, elmegyek sétálni, pakolászok, hobbikat csinálok, művészedek de nem kötnek le. Napirendem is van de az sem különösebben. Nem tudom hogyan bírom ki a pszichologusik. Ti voltatok már így? Leírnatok, hogy mi segített? Sajnos már kínomban ártani is akarok magamnak, gyógyszert bevenni, inni.. Tényleg nagyon kilatastalan és elveszett vagyok

2020. dec. 28. 20:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy érzem akárhova fordulok csak teher kerül rám. Társaságban vagyok és hirtelen egyedül akarok lenni itthon. Volt hogy olyan szinten megbantodtam hogy ha nem emberek között vagyok, hanem pl telefonban mondják azt a dolgot nekem akkor fixen csinálok valamit magammal. Nagyon kínzó néha, hogy milyen szomorú, üres tudok lenni. Céltalan stb. Legutóbb a párommal ereztem, hogy talán ő elhessegeti ezt, enyhiti stb de vele is csak nőttek a gondok.
2020. dec. 28. 20:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szakits a paroddal?
2020. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ahogy meséled, nem fényes a helyzet. Tanácsot konkrétan sajnos nem tudok adni meg nem is szeretem valakinek megmondani mit kéne csináljon. Ellenben el tudom mondani hogy nekem mi segített. 5 éve külföldre mentünk dolgozni férjemmel. Egy év múlva kb neki haza kellett jöjjön mert vettünk egy házat és elkezdte felujitani. Közös döntés volt mégis ugy éreztem magamra hagyott. Mivel már csak én kerestem, az én vállamra szakadt minden. És ott voltam egy idegen országban egyedül, se család... Se barátok, anyukám aki messziről sikerült piszkáljon hogy ez igy mégsem helyes.és hogy ez rossz döntés volt meg hogy megfogom bánni. Munka is egyre nehezebben ment.Haza menni se volt kedvem mert tudtam üres lakás vár. És ekkor döntöttem el hogy én márpedig veszek egy kutyust magamnak. Egy törpe pinscher mellett döntöttem. El kell mondjam hogy életem legjobb döntése volt. Állandó elfoglaltságom lett. Etetni kellett, sétáltatni, játszani vele.. Délután siettem haza mert tudtam vár rám. Reggel alig vártam keljünk hogy menjünk sétálni. Arról nem beszélve hogy mennyi önzetlen szeretet kapsz cserébe. Nekem le kötötte az életem, a minden napjaim. Fantasztikus mennyit tudnak segíteni úgy hogy észre sem veszed. Nem tudom mennyire volt hasznos válaszom neked, de ismételtem, életem legjobb döntése volt. És te pedig ne keseredj el, az életed te irányítod. Se a párod sem anyukád, senki nem tudja ugy mint te hogy mi a jó neked. Ha valahol már nem jó, válts. És ne félj a változástól. Lehet nehéz az elején de a te javadra válik. Rosszat meg főleg ne tegyél magadba, az butaság és nem megoldás. Bizonyitsd be hogy erős vagy, megérdemelsz minden jót és ne hagyd senkinek hogy az ellenkezőjét rád beszélje.
2020. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Van két cicám, a harmadik kis mentett csoppseg meghalt kb egy órája. Elterveztem, hogy minél közelebb kerülök az allataimhoz, beszoktatom a kutyamat stb. Ez a kiscica hozott egy kis fényt az eletunkbe, de egy órája magával is vitte az angyalok közé. :(
2020. dec. 29. 01:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Rajtam pl nem segítenek az állatok, sőt kifejezetten irritálnak, én is depressziós vagyok meg stb ez miért van??
2020. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakemberhez tessék fordulni. Majd ők rávezetnek a "helyes" útra. Depresszió az egy mentális betegség. A lényeg, hogy fogadd meg a pszichológus tanácsát. Ő nem fogja helyetted megoldani a problémáidat, csak te tudod. Csak akkor fog segíteni, ha te is akarsz magadon. Kitartónak kell lenni. Nem kell feladni. Harjá!
2020. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!