Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy más halálhí...

Mitől van az, hogy más halálhírére görcsösen elkezdek nevetni?

Figyelt kérdés

Legyen szó egy ismert emberről vagy ismerősről. Közben könnyezek, és fejben sírok, de egyszerűen elkezdek görcsösen vigyorogni és egy idő után kitör belőlem a nevetés. Nagyon kínos és eddig szinte mindig sikerült elvonulnom mire ez kitört belőlem, félek, hogy nem mindig lesz ez így. Valaki tud segíteni?


16f ha ez számít



2020. dec. 29. 00:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, de elég creepy.
2020. dec. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Mentális probléma állhat a háttérben.
2020. dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Te így 'küzdesz' meg a dologgal. Van a gyász 5 szakasza, az első a tagadás, és általában, ha valamit nem hiszünk el, akkor nevetni szoktunk.

Másrészt a humor-nevetés, mint elhárító mechanizmus jelentkezik. Feszültségoldó hatása van.

2020. dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy egyes írja tényleg creepy de velem is hasonló van. Mármint én nem török ki nevetésben amikor hallom/olvasom a hírt, de amikor nekem kell elmondanom akkor valahogy érzem hogy mindig vigyorognom kell. Nagyon sz_r. :/
2020. dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
De amúgy én alapból ilyen vagyok hogy ha kínos egy szitu nevetéssel oldom szóval lehet ez áll a háttérben. #4 vagyok csak lemaradt.
2020. dec. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Hát mivel ez nem olyan nevetés, hogy boldoggá tesz, meg örülsz neki, ezért szerintem itt arról lehet szó, hogy úgymond lesokkol a dolog, vagy valami ilyesmi. És az agyad így reagál. Nyílván nem túl szerencsés reakció. Hogy mi segíthetne azt sajnos nem tudom. A félrevonulás is egy opció. Amíg nem tudsz elvonulni, addig meg megállni. Esetleg lehet szakember is tud segíteni.
2020. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Na véletlen beküldtem, még azt akartam írni, hogy ugye ez egy természetes reakció, csak kellemetlen. És lehet a szakember tud segíteni abban, hogy valahogy urald akkor az érzelmeid, és amíg mások előtt vagy ez ne jöjjön ki. Magadban meg nevethetsz.
2020. dec. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Milyen gyakran sírsz kérdező? Volt már olyan, hogy visszatartottad a sírást és hasonló "tüneteket" produkáltál?

Mert ha igen, akkor nekem olyan, mintha ezzel próbálnád úgymond megfékezni. Nem akarod, hogy sírni lássanak.

2020. dec. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1est leszámítva köszönöm mindenki válaszát!

Kedves 3as! Alapvetően nem hiszek és nem is tapasztaltam magamon még soha a gyász különböző szakaszait, az egyetlen illuziom a halálról annyi hogy lámpa oltás és ennyi. Ha valaki meghal egyből elfogadom hogy meghalt, nyilván együtt gyászolok mindenkivel, de nincs ez a tagadás és társai

2020. dec. 29. 01:22
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor ha valaki lekeverne párszor egy hatalmas pofont, akkor lélekben is helyrebillennének nálad a dolgok, te kretén.

Avagy majd ha pl. a szüleid meghalnak, kijársz röhögni a temetőbe?!

2020. dec. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!