Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 12éves korom óta pánikbeteg...

12éves korom óta pánikbeteg vagyok, hol jobb hol rosszabb, most 30 éves leszek. Kilehet ebből gyógyulni, vagy életem végéig ilyen maradok? Mostanában sok stressz ért, ilyenkor össze-visza kalimpála a szívem mindíg azt érzem itt a vég. Szörnyű érzés.

Figyelt kérdés
2008. dec. 1. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

nemrésg volt hasoló kérédés. Igen kilehet gyógyulni belőle. a nővérem 16 évesen volt pánikbeteg, egy év alatt helyrejött, nyugtatókat szedett, aztán fokozatosan elhagyta őket. ma már semmi tűnete.

Az orvosok mit mondanak?

2008. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy pár kérdéssel lejjebb szinte ugyan az a kérdésünk a lányzóval. 1 évig szedtem nyugtatót+ seroprámot, utána abba hagytam terhes lettem és most 5 hónapos baba édesanyja vagyok, nem szeretnék gyógyszert szedni ha elmegyek dokihoz biztos megint azt írja föl.
2008. dec. 1. 15:53
 3/7 anonim válasza:
Előbb-utóbb ki fogsz gyógyulni belőle. Nekem szerencsére csak pár hónapig volt pánik betegségem, én is nyugtatókat szedtem. A férjem is pánikbeteg, 5 éve lassan, de már jobban van. Anyósom is az volt régen, több, mint egy évig nem mert lemenni a 7. emeletről, még kenyérért sem, mert bepánikolt folyton. Én meg a metrókon, buszokon nem kaptam levegőt... Ja, de anyósom azóta bejárta a fél világot, Szicílián, Tunézián nyaralt. Nos, tipikus példa, hogy elmúlik egy idő után ez a betegség. Rivotril-t nem szedsz? Nyugtató helyett az jobb, vagyis enyhébb. El fog múlni, tudom, milyen érzés, de csak idő kérdése, és megmenekülsz ettől a bajtól.
2008. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen oda is irtam kommentet, azért mondom:)

nemtudom miben segithetnék, de ha van valami szólj.

fő az h kiegyensúlyozott próbálj maradni, ne ilyedj meg egy újjabb rosszulléttől. Szedj vitamint, calciumot is.

ha légzéses zavaraid vannak akkor papirtasakba lélegezz...

sétálj sokat légy levegőn, lehetőleg ne légy sokat egyedül. próbálj kikapcsolódni...

remélem rendbejössz neked is és a Picinek is sok egészséget

Üdv

2008. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az anyósod, szedett valamit rá, vagy egyik pillanatról a másikra elmúlt neki? Én múltkor a pénztártól akartam kirohanni, mert úgy éreztem megfulladok, de aztán mondogattam magamban, hogy minden rendben és jobban lettem:)
2008. dec. 1. 16:12
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszi mindenféle segítséget. Én csak abban bízom, hogy ha már negyobb lesz a fiam lefoglalja a gondolataimat és akkor nem lesz időm sok hülyeségen gondolkoznom:)(Csak ahogy meghallok, vagy olvasok valami ismerős halálesetét rögtön hülyeségeken jár az agyam!!)
2008. dec. 1. 16:20
 7/7 anonim válasza:
igen, anyós is szedett valami bogyót, de aztán lassan elmúlt neki.Én egyszer a metrón azt éreztem, pont mikor megállt az alagútban, hogy kifogok mászni az ablakán, vagy sikítozva rohangálok, hogy én ki akarok jutni, segítség! Ömlött rajtam az izzadság, és reszkettem. Velem szemben meg mindenki csak olvasgatta az újságot, stb.
2008. dec. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!