Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek pszichológushoz menni?

Félek pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
A közeljövőben kell mennem szorongás miatt, orvos tanácsára. De nagyon tartok tőle. Egyáltalán nem tudok megnyílni mások előtt, sem kifejezni az érzéseim. Ami pedig egy pszichológusnál jól jönne, legalább az érzelmek terén. Én nem szeretném ha a semmire adnánk ki a pénzt, ami nem mellesleg miattam lenne semmi. Elég személyfüggő vagyok, ha nem szimpi az adott ember, akkor még annyira se nyílok meg előtte mint normál esetben. De ha tényleg szimpatikus, akkor úgy érzem szinte teljesen menne. Csak ugyebár ezt nem tudhatom előre, és nem kívánságműsor. Érdemes megpróbálni?

2020. dec. 30. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Első alkalommal természetes, ha nem tudsz. 3-4. alkalommal azért már ildomos. De hát neki ez a szakmája, és ha érti a munkáját, akkor tudni fogja, mit és hogyan kérdezzen, hogy megkapja a választ.
2020. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Neki ez a munkája, megérti, hogy félsz és szorongsz, hiszen ezért mentél oda, hogy segítsen :) Ő már hozzá van szokva ehhez és arra van kiképezve, hogy segítsen neked feloldódni. Ha mégsem lesz meg az összhang, akkor sincs semmi baj, kipróbálhatsz másikat. Ez pont ugyanolyan, mint bármelyik másik emberi kapcsolat. Vannak emberek, akik jobban összeillenek, mások kevésbé. Lehet, hogy elsőre nem találod meg az "igazit", de nem kell rögtön feladni és kudarcként elkönyvelni. Vesztenivalód nincs semmi.
2020. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Állító kérdés.


Pszichológus minden drogot és gyilkossági és bántalmazási szándékot jelent rendőrségnek.


Ezen kívül nincs semmi, amitől félni kell.

2020. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
70%

Szia!

Nekem épp fordított a helyzetem, mivel a pszichológusom küldött el orvoshoz és én meg épp attól félek.:D (ugyanúgy szorongás miatt, januárra kaptam időpontot)

Hidd el, nincs mitől félned, különösen, ha jó pszichológusod lesz. Egy jó pszichológus segít megnyílni, olyan kérdéseket tesz fel, amikre könnyen tudsz válaszolni. Gondolj arra, hogy egy olyan emberrel beszélsz, akiben megbízhatsz, hiszen nem csak egy barátról/barátnőről van szó, aki hajlamos ítélkezni feletted, netán kifecsegje mindenkinek a problémádat. Ő egy olyan személy, aki teljesen kívülálló és a Te javadat nézi, hiszen neki az a dolga, hogy segítsen. Előtte nincs olyan dolog, ami mondjuk cikinek számítana.

Ne úgy fogd fel, mint egy faggatást, hanem gondolj mondjuk arra, hogy ő az a valaki, aki jó szándékkal áll Hozzád, őszintén érdekli a problémád és meg is hallgatja azt! De remélhetőleg ezt magadtól is érezni fogod.

Ha ezekre gondolsz, akkor szerintem észre sem fogod venni beszélgetés közben, hogy mennyire megnyíltál,mintha a legnagyobb bizalmasoddal beszélgetnél.:)

Kívánom a lehető legjobb pszichológust és azt, hogy pozitívan hasson Rád!

2020. dec. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Inkább szorongást választod, mint a pszichológust, akkor nem gond számodra a szorongás?
2020. dec. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, ilyet egy szóval sem mondtam. Szerinted miért akarok menni pszichológushoz?

A többieknek nagyon köszönöm, aranyosak vagytok!:)

2020. dec. 31. 01:05
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Nem mondtál semmit. Írtál.

És azt írtad félsz oda menni.

Tehát ha félsz, akkor nincs meg az a motivációd, hogy elmenj, mert van nagyobb. Tehát fontosabb számodra a szorongásod, mint a megértése.


Elmész és mi lesz? Bajod esik tőle? Nem hinném. Szakértő ezért tanult, erre kapott engedélyt.


Nem azért jöttem, hogy vissza igazolást nyújtsak neked. Azért jöttem, hogy rá ébresszelek, hogy kifogást keresel. Pedig ha valóban el akarsz menni, nem számít, hogy mit érzel, mert tudatosan döntesz, nem érzelmek alapján.

2020. dec. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kifogást keresek. Éppen hogy megoldást arra hogy legyőzzem a félelmem. Mert lehet itt volt már valaki hasonló helyzetben, és tud tanácsot adni, azert ide irtam a kérdést.
2020. dec. 31. 01:18
 9/12 A kérdező kommentje:
És el is fogok menni, csak tudod kicsit meg szerettem volna könnyíteni a dolgot. Hogy ne stresszeljek még emiatt is, és essek össze az idegességtől.
2020. dec. 31. 01:19
 10/12 anonim ***** válasza:
10%

Miért mész el?

Hogy jobban legyél. Mert erre van lehetőséged ez egy lehetséges kimenet. Sőt! Ez a vágyott kimenet.


Vagy tévedek? Akkor Pontozz Le, ha ennyit tudsz, és ezt akarod bizonyítani, hogy nem akarsz jobban lenni.

2020. dec. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!