Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utalhat ez?

Mire utalhat ez?

Figyelt kérdés
Mostanában állandóan a régi iskolámról álmodom, ahol rendeszeresen voltam megalázás, fizikai erőszak, verbális bántalmazás áldozata. A sérelmeket az akkori osztálytásaimtól szenvedtem el évekkel ezelőtt és azt hittem már sikerült elengednem. Hát tévedtem. Hiába nem gondolok rájuk sosem, mostanában nagyon nehezen alszok el éd kivétel nélkül ezzel kapcsolatban álmodok minden egyes éjszaka. Van, amikor újraálmodok egy egy bántást, de sokkal gyakoribb az, hogy a valóság és az álmom nem egyezik. Úgy értem, hogy valójában folytok bántottak engem, de álmomban a regi osztályom teljes jogú tagja vagyok, szeretnek, kedvesen szólnak hozzám stb. Mitől lehet ez? Így próbálom feldolgozni?

2021. jan. 2. 14:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért. Az lemaradt, hogy 18/L
2021. jan. 2. 14:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekkori traumák sokszor csak késleltetve, évtizedek múltán bukkannak felszínre. Igen, az lehet, amire gondolsz. Így próbálod feldolgozni.
2021. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az álmok sok nézőpontból megközelíthetők, nekem pl 2 dolog jutott eszembe az álmodról.

Az egyik az, hogy egyszerűen erre vágysz, hogy befogadjon az a közösség, ami bántott téged.

A másik nézőpont az, hogy mivel az álmainkat tulajdonképpen mindig saját magunknak csináljuk tudtunkon kívül, ezért önmagadat szeretnéd elfogadni. Ehhez az álmod a régi bántó közeg szimbólumát haszálta.

Nekem ilyen szemszögből árulkodó lenne, hogy esetleg sokat bántod magadat gondolatban, vagy szóban a valóságban is. Persze ez lehet totál téves is.

Egy másik eset lehet az is, hogy az elmúlt napokban megnéztél esetleg egy filmet diákokról, vagy bármi más láthattál, ami kicsit is emlékeztet egy csoportra, vagy bántásra és egyszerűen összekapcsolta az iskolás élményed szimbólumával.

Az is lehet, hogy tesztel az elméd, hogy hogyan reagálnád le, ha ez az osztály bántás helyett közeledne feléd.

2021. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, bocsi csak menet közben 2 helyett 4 dolog is eszembe jutott :)
2021. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos válasz volt! :)

Igen, sajnos sokszor előfordul, hogy bántom magam :(

2021. jan. 2. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy segített elgondolkodni a dolgokon. Az álmok megfejtése gyakorlatilag lehetetlen küldetés, de az egyes gondolatok, amik felmerülnek a különböző nézőpontból már sokat segíthetnek, még ha nem is feltétlenül tükrözik az álom igazi okát. Ha még ezelőtt sosem foglalkoztál ezzel mélyebben, akkor tudom ajánlani álomfejtéssel kapcsolatos tájékozódásra pl. Freud írásait (bár ő sok helyen megkérdőjelezhető), vagy Feldmár András könyveit, de Jung is foglalkozott ilyesmivel. Érdekes téma és érdekes nézőpontokat vetnek fel az álmainkkal kapcsolatban, szóval megérnek egy olvasást, ha tudsz rá szorítani az idődből.
2021. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!