Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális betegségre utalhat...

Ez mentális betegségre utalhat? Kiesik 1 2 másodpercre hol vagyok és kivel?

Figyelt kérdés

Én ezt normálisnak gondoltam, de mondták páran hogy nekik egyáltalán nincs ilyen gondjuk :D


Mostanában egyre többet van iylen.pl. Néha, ha a páromnak egy csókot szeretnék adni van hogy egy pár pillanatra elgondolkozom hogy neki szabad e vagy egy olyan személy akinek nem szabad (pl barát stb.) de ez nem észre vehető 1 2 másodperc és tisztazodik minden hogy ki ő . Helyeknél pl. néha körül kell néznem és elgondolkodnom hogy most pontosan hol vagyok. Gyorsan történik minden, tehát ezért is nem gyanítottam semmi rosszat ezzel kapcsolatban. Helyzettől és embertől független az egész. Nem emlékezet kiesésről van szó, hanem szimplán mintha egy pillanatra minden idegen lenne.


Kenyszerbeteg vagyok de ezzel is együtt tudok élni tehát kezelesre nem szoruló, de próbáltam össze kötni ezzel, aminek szerintem semmi köze egymáshoz.


22l



2020. aug. 13. 00:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom akkor van mentális betegség, ha valami akadályozza az életet.


Mert amúgy elég különböző mindenki mentálisan.


Egyébként olyan volt olvasni, mintha az lenne, hogy hagysz egy kis gyanút az érzékeiddel kapcsolatban, hogy tuti úgy van e ahogy lennie kell. Szóval így megállsz és rákérdezel, ahol elvileg bízni szokás.



amúgy nálam olyan van, hogy így pillanatokra nem tudom mit csinálok. és akkor azt mondom magamnak, "most azt csinálom, hogy" és akkor általában eazembe jut, hogy pl azért mentem a konghába, hogy teát csináljak.

2020. aug. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem mentális betegség.
2020. aug. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bizonyos szintig normális, mindenkivel előfordul, hogy kiesnek néha a dolgok, bár az nem túl gyakori szerintem, hogy egy pillanatra elfelejtem, hogy ki is az, aki mellettem áll.


Én azt javasolnám, hogy figyeld magad. Milyen gyakran jelentkezik, mennyire hosszú ideig tart, tapasztalsz-e valami más tünetet.


Ha nem hagy nyugodni, vagy sűrűbben jelentkezik, inkább menj el orvoshoz. Ilyen probléma nem csak mentális eredetű lehet, szervi elváltozás is okozhatja, neurológushoz is fordulhatsz ilyennel. Ne ijedj meg egyébként, fiatal vagy, egészészséges, reméljük még jó sokáig, de tudod, az ördög sosem alszik. Ezt csak azért mondom, mert nagyon sokan nem mennek orvoshoz, mert “minek”, pedig sokkal jobb, ha az ember fölöslegesen ment el, mint későn.

2020. aug. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem mentális.
2020. aug. 13. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na igen en sem szeretek orvoshoz menni, ha nem is mentális foglalmam sincs mi ez.
2020. aug. 13. 12:59
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Ugyanaz okozza, mint a kényszerbetegséget; a felborult bélflóra.
2020. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én asszem lehet, hogy csak le van terhelve az agyad, fáradt az idegrendszered. Nem tudom, mennyire súlyos; de próbáld meg esetleg magnéziummal , b-vitaminnal, e-vitaminnal felturbózni az idegrendszered. Pl egyél egy jó diós tésztát. Tehát nézzél kajákat, innivalókat, amikben pl magnézium van; pl bab, mogyoró, mák, lencse, tej, egyes multivitaminok, joreggelt keksz, stb. Ja és természetesen aludd ki magad. Nekem volt egy időszakom , amikor a szervezetem napi átlag 10 és fél óra alvást igényelt; egyik barátom meg csodálkozott rajta, hogy meg már 8 órányi ágybanlevés után kivetette magából az ágy. Én meg akkoriban igényeltem az átlag 10 és fél óra alvást, volt ,hogy úgy számoltam utólagosan, hogy 10 órát aludtam, volt, hogy 11-et is. Mert pl ha mondjuk tehát tényleg le van terhelve az agyad, az idegrendszered; akkor a szervezeted igényli a több alvást. Tehát vitaminok, és több alvás. Hátha helyre jössz. És igen, akár a szabadidő rovására is kell az alvásidődre áldoznod; ha mondjuk ennyire ki van merülve a szervezeted.
2020. aug. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*Ja és itt írják a felborult bélflórát, asszem a dió pl pont az emésztésnek is jót tesz; meg a zabkorpa, búzakorpa is. Ezekben is vannak vitaminok,meg még pl b-vitamin van ciniminis-szeletben; ja és amúgy még pl a csoki/kakaó, na meg a fahéj is tele vannak vitaminokkal; csak azokkal mondjuk módjával. :):):) De amúgy kenyérre is lehet szórni, és akkor vajjal szétkened; erre nem kell sem só, sem cukor, és bármilyen fajta kenyér jó. Esetleg ihatsz gyógyteákat is, pl orbáncfű-citromfű tea kombó is lehet jó akár, de lehetnek másfajták is. Meg pl nem tudom, mennyire egészséges a margarin, de mi olyat veszünk, amiben van omega 3 és omega 6, mint a hal húsában is vannak ezek asszem; ja és igen, hús is kellhet, az esetleges vashiányra, ha valakinek ilyen van, arra pl nagyon jó, vagy egy virsli; na, és szal tehát vannak ezek a zsírsavak a margarinban , ez is nagyon jót tesz a sejtjeidnek, pár hónapja néztem róla egy videót; csak az a lényeg,hogy omega 3 zsírsavból több legyen benned, mint omega 6-ból, de szóval ezek is pl nagyon jól táplálnak. Halból meg szerintem jó a sima panírozott halrúd is , húsnak még tehát továbbá jók a szalámik, amilyet te szeretsz; és szóval legyen jó minőségű is, hogy élvezettel fogyaszthasd. Lehetnek jók a sonkák is, többféle van, megírhatom neked akár, hogy nekem melyik ízlik; lehet a multivitaminos üdítőkön kívül még enni gyümölcsöket is. Fain kis rostos dolgok vannak benne. Pl banán, barack, alma, dinnye stb.
2020. aug. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*Ja és még ha mondjuk neadjisten sokat stresszelnél, szellemileg is fel tud frissíteni, ha egy kicsit lehetőséged van valahol futkosni. Vagy ha mondjuk azt nem szeretnél, -ja mondjuk lehet pl futópadon is, ha nincs más -vagy pl guggolásokat lehet csinálni felülést, fekvőtámaszt, karkörzést, karhátrahúzogatást, törzskörzést, törzsdöntést, attól is nőhet az aurád fénye. Meg kicsit fellendíti, felpezsdíti a vérkeringést, ha átmozgatod magad, az is jót tesz. Meg átnyújtod az izmaidat, kinyújtod. Egy nyújtózkodás is jó. Vagy kimondottan mondjuk egy velness-hétvége gyógymasszőrrel esetleg, vagy nem tudom.
2020. aug. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

*Ja és ezek csak tippek, lehet, tehát cska lehet,hogy érdemes ezeket kipróbálnod, mielőtt orvoshoz mennél, és akkor már lehet, hogy nem is kell orvoshoz menni.

Ja és pl vas van még: cékla, spenót, sóska. -csakhogy ide is legyen mégtöbb példa; hátha jól jön még valakinek. Meg van még olyan multivitaminos üditő is.

2020. aug. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!