Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindennapos szorongás, döntésk...

Mindennapos szorongás, döntésképtelenség és egész napos fekvés ellen van megoldás?

Figyelt kérdés
Hónapok óta jelen van az életemben a szorongás, döntésképtelenség mert fogalmam sincs milyen munka iránt van érdeklődésem, kisebb dolgokban sem tudok dönteni. Egész nap szinte csak fekszem és már ebbe is belefáradok, van hogy szédülök is mikor felkelek. Enni sincs kedvem nagyon, mert itthon alig van kaja is de nem a kedvenceim. Volt, hogy egy nap egy falat fért le belém csak aztán vissza aludtam. Sokszor jár a fejemben a halál, de öngyilkos azért nem akarok lenni mivel tuti balul sülne el. Szociális fóbiám kikészít. Pszichológushoz járok de semmi javulást nem tapasztalok. Munkám sincs, pedig jó lenne kis zseton de élethez sincs kedvem. Nemrég pajzsmirigy alulműködést írtak nálam amire kaptam gyógyszert de egy ideje elfelejtem bevenni...nem mintha más lenne tőle. Bámulok magam elé és sokszor sírok. A kedvenc elfoglaltságomhoz sincs sokszor kedvem ami a youtube videók nézése, de semmi...Mi van velem? 21L

2021. jan. 5. 06:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevert szorongásos depresszió.

Célzott gyógyszeres kezelés + napi rutin beállítása, apróbb célok kitűzése, elérése. Minden nap ugyanakkor kelni, reggeli, fogmosás, kis torna/séta, pakolászás, kisállatok ellátása, pl nyelvtanulás, stb, stb. Ez keretet ad, nem folyik el a nap, és kicsit hasznosnak érzi magát az ember. Tanulni, olvasni, kicsit sétálni rossz közérzettel is kell. Tudom, én is voltam így, de meg kell erőszakolni magát az embernek. Az egész napos betegség mentálisan és fizikailag is még jobban lepusztít.

2021. jan. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Amikor bámulsz magad elé és sírsz, olyankor mit siratsz? Magadat sajnálod?

Az önsajnálat bűn. Ezt tudatosítsd magadba, különben soha nem szavadulsz meg tőle, ha nem vagy kész annak a bevallására, hogy ez rossz neked és függsz tőle. Minden önsajnálat depresszióhoz vezet. Elszívja az életenergiádat. Bekorlátozza a látókörödet.

Legyél képes tudatos gondolkodásra, mássz ki abból rohadt ágyból és tegyél magadért!!! Felejtsd már el, hogy "szegény én“.

Nem a saját körülményeid áldozata vagy, hanem az alakítója. Hallod? Az alakítója.

2021. jan. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az a legjobb megoldás ilyenkor - ha valamit csinál az ember. Napi 1-1 óra séta, vagy bármi jó ami nem szokványos - és kimozdít kicsit a megszokott életvitelből..
2021. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ma sikerült rávennem magam és elmentem vásárolni kicsit volt kis tartalékom és nyertem egy 3-ast a 6-os lottón ami nagyon feldobott :)amúgy nem sírok mikor bámulok mindkettő külön szokott lenni.


3...te ki vagy nekem hogy meg mond kell e nekem gyerek vagy nem? soha a büdös életben nem akartam és nem is kell a továbbiakban sem...milyen akaratos emberek vannak

2021. jan. 5. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves Kérdező!


Remélem meg tudlak kicsit vígasztalni azzal, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával. Nekem már ez is kicsi erőt ad a rosszabb napokon, hogy tudom, nem vagyok egyedül.

Amit leírtál, mintha rólam írtad volna.

Szerencsére kb 60-70%-osan kijöttem ebből az állapotból. Ha nem vagyok elég erős, céltudatos, képes vagyok visszaesni. Ezt kell megtanulni megfékezni.

Nekem úgy sikerül kilábalnom ebből mindig, hogy a pozitív dolgokra fókuszálok az életemben. Sokáig azt gondoltam nincs semmi pozitív, pedig rengeteg van. Neked is, ebben biztos vagyok.

Próbáld meg pozitívan megélni a szociális fóbiád is, el kell fogadnod magad ilyennek. Nem vagy egyedül. Nézz, hallgass, olvass sok önismereti videót/cikket. Hidd el sokat tud segíteni!

Emellett vedd rá magad, hogy csinálj valami hasznosat. Nekem a takarítás, dolgok rendezgetése, szelektálása, valamint az otthoni edzés sokat segít. Találni kell valami elfoglaltságot, aminek látod hasznát, eredményét, örömöt okoz. Nehéz nekivágni, de hidd el, jobban fogod érezni magad, amint benne vagy és miután megcsináltad az adott dolgot.

A negatív dolgokat, gondolatokat és főként a negatív, rosszindulatú embereket ki kell zárni az életedből, amennyire lehet. Legyen ez akár családtag, "barát", bárki, akit úgy érzel, mérgezi az életedet. Nekem ez segített a legtöbbet. Illetve az, hogy soha semmit ne csinálj csak kényszerből.. értem ezt pl. munkára. Ne csinálj semmit azért, mert társadalmi/családi kényszert érzel. Mérlegelj mindig egy kérdéses dologban... többed használ vagy árt/többet ad vagy vesz el az életből az adott dolog, döntés, ember.

Mindig TE legyél az első és legfontosabb magadnak a fontos kérdésekben. Az életed meghatározó kérdéseiben a saját érdekeid helyezd előnybe, ne érdekeljen más mit akar vagy mond.

Találd meg az örömöt az életedben, találj legalább egy célt, amiért úgy érzed érdemes élned. Nekem a célom, hogy a leendő gyermeke(i)met tudásom, szeretetem legjavával felnevelhessem, és boldog életük lehessen.

Tudom nyálas...de így van. :)


Remélem tudtam segíteni legalább egy kicsit.


Kitartást, sikerülni fog kijönni ebből az állapotból! Csak dolgozz azon, hogy sikerüljön megtartani is!

Ha nekem ment, hidd el, neked is fog!

Nem vagy egyedül! :)


Üdvözlettel:

egy szociális fóbiás, generalizált szorongásos, depresszióra hajlamos 23 éves lány

2021. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

6-os nagyon kösszönöm.

biztatást is adtál most.:)

tényleg vannak pozitiv dolgok amik történtek velem de sajnos sok negatív meg elnyomja őket.de megpróbálok azokra gondolni mint jó eredménnyel sikerült a szakvizsgám annó, nyertem a lottón 3ast, találtam igaz barátot aki sulin kivul is az, jó környéken lakok és ilyenek :D..nem sok de valami pozitív.van még több de most nem jut eszembe több

2021. jan. 5. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Na örülök, ha segítettem. :)


Látod, ezek tökjó dolgok, és még van és lesz rengeteg az életedben.


Csak pozitívan! ;)

2021. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A döntésképtelenséghez: nekem az a tapasztalatom, hogy néha úgy bele tudok süppedni a döntés meg nem hozatalába, hogy évek mennek el. Mert mindent ki akarok számolni előre, hogy egyáltalán ne legyen kockázat. Ez hülyeség, úgyhogy azt próbálom mondani magamnak, hogy egy idő után ki kell próbálni az egyiket, ami felmerült a válaszhatók között. Tehát ha nem tudod, hogy fodrász legyél, vagy mikrobiológus, vagy szandálba menj kirándulni, vagy gumicsizmába, akkor egy idő után dönts, még ha nem is vagy biztos benne, hogy tökéletes lesz a döntésed. Mert jogod van ám meggondolni is magad! A másik: a depressziósok egyik gondolkodási hibája, hogy fekete-fehérben gondolkodnak: vagy tökéletes valami, vagy szar. S mivel semmi sem tökéletes, ezért legtöbb minden rossz. Ezt le kell cserélni a szürkék világára: ez kicsit rossz, de nagy részt mégis jó, az nagyon rossz, az szinte teljesen jó, és nem baj, hogy saját énünk védelmében eltekintünk attól, hogy igen, közben Afrikában meg éheznek. :-) 48f
2021. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8# szandálban, gumicsizmában
2021. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

na végre találtam megfelelő munkákat!

sokkal jobban vagyok mostanában.

egyik 3 muszak igaz de közel lenne, ,másik egy muszak ami pont álom munka lenne nekem :D..bár sikerülne

2021. jan. 8. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!