Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Döntésképtelenségen való...

Döntésképtelenségen való változás hogyan valósuljon meg?

Figyelt kérdés

Egy ideje döntésképtelenné váltam egy személy, általa egy korábbi negatív esemény hatása miatt. Egyszerűen félek dönteni, nem bízom magamban, így mindig másokra várok, hagyatkozom - még ha ezáltal ráfaragok is.


Összesítve: félek.

Hogyan tudnék ezen változtatni?



#döntésképtelenségen #való változtatás
2017. dec. 29. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Adj magadnak még időt, ne sürgesd a változást, mert egyre jobban fogsz félni, tapasztalat. Tudd, hogy milyen irányba szeretnél változtatni, az már jó kiindulási pont, és hagyd, hogy 100%-ig biztos legyél abban, hogy tényleg ezt szeretnéd, így már nem fogsz félni és megbánni sem fogod a döntésed.
2017. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Konkrétabban lehetne? Hogy okozhat egy másik személy döntésképtelenséget? Ez nem inkább bűnbakkeresés?
2017. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem bűnbakkeresés: szólva lett X-nek, hogy gond lesz, fontos lenne lépnie valamit. Nem vette komolyan, t×t rá, meg is lett a baj, mert nem hitte, hogy komolyan mondja az ember.

Más esetben is volt már ilyen: többen is mondtuk neki, hogy baj van, de egyedül maradtunk, megint baj lett.

2017. dec. 29. 21:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tiszta a kép? Miben nem tudsz ezért dönteni? Konkrét dologban nem tudsz dönteni?
2017. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
első mondat kijelentő akart lenni
2017. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Konkrét dologban nem tudsz dönteni?":

Igen, leblokkolok. És ha valaki még megspékeli azzal, hogy 3 lehetőséget hozzátesz, mégrosszabb a helyzet.

2017. dec. 29. 21:34
 7/14 anonim ***** válasza:
A konkrétat úgy értettem, hogy van egy konkrét probléma az életedben (pl. pályválasztás), és abban nem megy a döntés?
2017. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rendszerint munkára vonatkozóan, de a magánéletben: társaságban, emberek közt is van ilyen.
2017. dec. 29. 21:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Már értem. Szerintem nyugodtan döntsél, nem kell egetverő katasztrófára várni a következményként. Legrosszabb esetben, ha folyamatosan rosszul döntessz, kirúgnak. De ez kevéssé valószínű kimenet, csak az ember ezt képzeli be magának.


Van egy végleges megoldás is szellemileg, az aggódás feladására: ha Istenre bízod a sorsod.

Jézus:


Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


… rendkívül praktikus tanács, tapasztalatból mondom.

2017. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem is volt szorongató helyzet ebben az évben munka terén. Nem a döntéshozatallal kapcsolatos, hanem hogy nem tudtam megoldani egy problémát. Analitikai területen dolgozom, és az egyik mérés akármit csináltam nem akart beállni – közbe hozták rá a mintákat, határidővel, elment ezzel a problémával az időm, lemaradtam a munkában. Bár osztom az észt itt, de én is be voltam rezelve, hogy mi van ha nem tudom megoldani és kirúgnak majd emiatt? Ez nem reális félelem volt, de nagyon szorongató volt e helyzetem.


Végül sikerült megoldani (több hónap elment vele).

2017. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!