Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magány miatt podcastok és...

Magány miatt podcastok és youtubereket hiszek néha az ismerőseimnek? Nagy a baj velem?

Figyelt kérdés

Elötte se voltak nagyon barátaim de a márciustól tartó home office miatt bekattantam szerintem. Régi súlyos betegség miatt nekem nem ajánlott sehova menni, a kaját is azóta házhoz rendelem. Gyakorlatilag a teraszon kívül nem volt a lakáson kívül majd egy éve. Amikor bejártam dolgozni, mégha nem is a barátaim voltak, de emberek között voltam, tudtam beszélgetni másokkal.

Magányomban elkezdtem podcast adásokat hallgatni meg youtubereket nézni, de nem is volt ezzel baj. Mostanában vettem észre, hogy ezekre az emberekre néha úgy gondolok mintha ismerném őket, a barátaim lennének. A héten előfordult az is, hogy beszéltem magam elé a fejhallgatón hallgatott podcasternek. Mondott valami vicceset én meg reagáltam rá.

Mekkora lehet a baj? Már alig várom az oltást, hogy újra találkozhassak emberekkel. Amit észrevettem még, hogyha jön a futár a kajával, akkor már azóta izgulok nagyon, hogy megkapom az üzenetet mikor fog jönni. Szédülök, rámjön a hasmenés amíg várom. Miért lehet ez?



2021. jan. 8. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak magányos vagy és unatkozol. Ha van ráigényed kommonikálj online, de ha valamennyire megengedi a betehséged tedd meg offline is,mert az izoláció fokozott szorpngáshoz fog vezetni.
2021. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem már szükséged lenne igazi emberi reakciókra.

Mert lásd be, nem igazán normális azon izgulni mikor jön a kaja futár. Szóval teljesen elszeparáltad magad. Erre enged következtetni az a tény is hogy barátaidnak, ismerősödnek gondolsz olyan embereket akiket nem is ismersz.

Nem tudom mi a betegséged ami miatt lemondtál az emberek közelségéről. De gondolom egy-egy séta, nézelődés még nem ártanának.

Ne haragudj hogy ezt írom de hívd fel az orvosodat és kérj segítséget, mert mire Te biztonságban éreznéd magadat, akkora már későn lenne.

2021. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

teljesen terészetes, hogy a médiában nézett/hallgatott ebereket ismerősnek érzi a közönség. pont ez a vlogger műfaj népszerűségének az oka és ez régen is így volt, ezért lehetett annyi mindent eladni a sztárokkal, hírességekkel, amire csak ráerősített a bulvár sajtó, ami a magánéletüket, hétköznapi problémáikat is megisemertette az emberekkel. most az influencerek töltenek be hasonló szerepet az emberek életében, mint régen a sztárok.


ha valakinek kimondottan kevés személyes ismerőse van és emiatt még többet néz/hallgat ilyen tartalmakat, akkor pláne hajlaos ebbe az irányba eltolódni.


érdemes megpróbálnod személyes kapcsolatokat, barátságokat kialakítanod. akár neten keresztül is. keress baráti alapon hasonló érdeklődésű embereket, akikkel jól el tudsz beszélgetni akár levelezve, chatelve, videó chatelve és így kevésbé fogod magad egyedül érezni is, meg olyan kapcsolataid is kialakulhatnak, amik rólad szólnak, veled foglalkoznak! persze a külső segítség sem árt az ilyesmihez.

2021. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!